A MIÉP megvenné a XII. kerületi turult

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 9.

Belpol

Izgalmas ajánlat érkezett Kovács Gergelyhez az ezek szerint létező párttól.

A MIÉP levélben kereste meg Hegyvidék októberben hivatalba lépő polgármesterét, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnökét a XII. kerületi Turul-szobor ügyében – írja ki Kovács Gergely Facebookon.

„Mivel párttörténetünk rendezvényeink fő megemlékezési helyéről van szó, azzal a kérelemmel szeretnénk fordulni az Ön által októbertől vezetett helyi önkormányzati képviselőtestülethez, hogy tegye a MIÉP számára lehetővé saját költségünkön az emlékmű elbontását és elszállítását”

írták Kovács Gergőnek.

A kerólet októberben hivatalba lépő polgármesterének saját bevallása szerint ez eddig a kedvenc ötlete, de több javaslatot is kapott a szoborral kapcsolatban. Az ajánlat szerint a bontási és szállítási költségeken túl a kerület képviselőtestülete által megállapított „méltányos és reális összegű megváltási díjat” is hajlandó lenne kifizetni a szoborért a MIÉP.

Érdemes hozzátenni, ahogy eredetileg a hvg.hu tette, hogy ez már biztosan nem ugyanaz a MIÉP, amit Csurka István alapított, az a radikális jobboldali párt ugyanis három éve megszűnt. Ezt a szervezetet nem sokkal később jegyezték be, tehát jogilag nem számít utódnak.

A turul hosszú évek óta az ország egyik visszatérő ügye, ami nagyjából egy kérdés köré húzható fel: ildomos-e nemzeti jelképként felhúzni egy olyan szobrot oda, ahol a turul jelképet szintén lelkesen használó nyilasok tömegesen mészároltak le zsidókat? A szobor körüli vitákat főleg az nehezíti meg, hogy valamiért jellemzően a szélsőjobboldal ragaszkodik a szoborhoz a jelenlegi helyén.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.

Trump, a nagy béketeremtő?

Bár a gázai háborút sikerült leállítani, a Trump-féle „peace deal” valójában ott sem egy békemegállapodás, legfeljebb egy keretterv. Ukrajna esetében viszont Trump még a béketerv precíz kiszabásáig sem jutott el.

Vadászok, kergetők, árulók

Nyíltan támogatja a Magyar Önvédelmi Mozgalom a Mi Hazánk céljait – kérdés, hogy a Fideszt is kiszolgálják-e. Az utóbbi időben sokan léptek be a szervezetbe. Egyes tagok úgy vélik, hogy a mozgalomra túl nagy hatást gyakorolnak a pártok.