Bayer Zsolt elkezdte a bírók listázását

  • narancs.hu
  • 2025. február 24.

Belpol

A Tények pedig azt állította, hogy nem is bírók voltak a tüntetésen. 

„Akkor, hogy ne tévedjünk: Matusik Tamás, Boros Katalin, ez a két bíró, akit kormánypártiként senki, de senki nem fogadhat el ezentúl semmilyen peres ügyében” – írja Bayer Zsolt a Magyar Nemzet publicistája, ugyanis a két említett bíró ott volt a szombati tüntetésen, ahol a függetlenségükért és a méltó bérezésért tüntettek a bírók, bírósági dolgozók. 

Bayer február elején jelezte, hogy szerinte listázni kellene a bírókat, akik a tüntetésre elmennek. „Tessék nézegetni a képeket, és ha valakit felismernek, és az tényleg bíró, azt sem fogadhatjuk el semmilyen peres ügyünkben ezentúl, ugyanis ezek nem fognak pártatlan, semleges ítéletet hozni a mi ügyünkben” – fogalmazott Bayer.

Az eseményről beszámolt a TV2 Tények című műsora is, amelyben azt a megállapítást tették, hogy „a bírótüntetésen nem is voltak bírók”. Ezt egy „rejtett kamerás felvétel” alapján közöltek, melyen az látszik, hogy valaki odamegy egy emberhez a tömegben, és megkérdezi tőle, hogy bíró-e: az illető azt válaszolja, hogy nem. Egy másik kitakart arcó ember pedig ugyanerre a kérdésre azt mondja: „nem, dehogyis, itt nincsenek bírók”. A Magyar Bírói Egyesület a Facebookon utasította vissza, hogy ne vettek volna részt bírák a tüntetésen, és Bayer Zsolt listázása is cáfolja ezt az állítást. 

A Narancs.hu beszámolója a megmozdulásról: 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.