Bizalmi szavazást kért maga ellen a MOME rektora

  • narancs.hu
  • 2025. február 7.

Belpol

A hallgatók több mint fele követeli távozását az egyetem éléről.

Bizalmi szavazást kér maga ellen Koós Pál, a MOME rektora, miután már a hallgatók több mint a fele követeli a távozását a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem éléről – írja a 444.hu.

Arról, hogy posztján maradhat-e Koós Pál, az egyetem szenátusa fog dönteni.

A rektor azok után kért bizalmi szavazást, hogy nagy felháborodást váltott ki azon lépése, hogy egy nappal karácsony előtt jelezte, több helyen másokat nevez ki az egyetemi tudásközpontok élére, mint akiket a szenátus javasolt. A 444.hu felidézte, Koós Pál egy évvel korábban egyébként maga is így lett rektor: a szenátus nem őt javasolta, de az egyetemet fenntartó alapítvány Böszörményi-Nagy Gergely kuratóriumi elnökkel az élen őt tette az egyetem élére. A szervezeti átalakítást az új kinevezésekkel együtt már neki kellett volna lebonyolítania, ezt azonban óriási hallgatói tiltakozás fogadta:

az ezer fős egyetemen már több mint 500 hallgató jelezte, hogy Koóst nem tekintik legitim rektornak, és már tárgyalni sem hajlandóak vele.

Koós Pál rektor a portál értesülései szerint péntek délután küldött ki egy körlevelet az egyetemen arról, hogy bizalmi szavazást kezdeményez a szenátusban a személyével kapcsolatban. A rektor arra utalt, hogy ha ezen nem kapja meg a többséget, lemond. A MOME szenátusa jövő kedden zárt ülésen fog szavazni arról, hogy megvan-e a bizalmuk az egy évvel ezelőtt az ő szavazataikkal szemben kinevezett rektorban.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.