Lemondott tisztségéről a Simonka-per bírája

  • narancs.hu
  • 2024. november 29.

Belpol

„Az igazságszolgáltatás, melynek igyekeztem elkötelezett képviselője lenni, mára megszűnt létezni” – írta Laczó Adrienn.

„Sajnos az az igazságszolgáltatás, melynek igyekeztem elkötelezett képviselője lenni, mára megszűnt létezni. Más választásom nem lévén, a mai napon a bírói tisztségről lemondtam”

– írta pénteki Facebook-bejegyzésében Laczó Adrienn, a Fővárosi Törvényszék tanácselnök bírója, aki a Simonka György volt fideszes országgyűlési képviselő és 32 társa ellen zajló korrupciós büntetőper bírája is volt.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, a Fővárosi Törvényszék tanácselnök bírája 2022-ben kapta meg az akkor már két és fél éve tárgyalt Simonka-ügyet. Akkor elölről kellett kezdeni a bűnszervezetben elkövetett, 1,4 milliárd forintos károkozással vádolt volt kormánypárti politikus ügyét. Ennek oka az volt, hogy az eljárást addig vezető Metzing Márton a Kúria büntetőbírája lett.

A lemondással kapcsolatban a 24.hu megjegyzete, Laczó Adrienn a nyilvánosság előtt is többször hangot adott annak, hogy az igazságszolgáltatásban évek óta nem emelkedtek a bírói fizetések. Nemrég az ATV-ben beszélt a méltatlanul alacsony bírósági fizetések igazságszolgáltatás függetlenségére és működőképességére gyakorolt hatásáról.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.