Csak hétköznap 8-tól 4-ig lehet szülni a mosonmagyaróvári kórházban

  • narancs.hu
  • 2023. március 1.

Belpol

Ha valaki ezután kezd vajúdni, ez menjen a 40 kilométerrel távolabbi Győrbe. 

Egy szűkszavó tájékoztató jelent meg a mosonmagyaróvári Karolina Kórház-Rendelőintézet honlapján arról, hogy március 1-től hogyan változik a kórház ellátási struktúrája – szúrta ki a 24.hu

A tájékoztatóból az derül ki, hogy a kórházban a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályra, valamint a Csecsemő és Gyermekosztályra érkezőket hétfő reggel 8:00 órától péntek délután 16:00 óráig fogadják, "ebben az időszakban a szülések biztosítottak". 

Emellett a hét minden napján 0-24 órában biztosítják a sürgősségi (belgyógyászati, sebészeti, baleseti sebészeti) járóbeteg, a belgyógyászati aktív és krónikus fekvőbeteg osztályos, valamint a mozgásszervi rehabilitációs ellátást, illetve hétfőtől péntekig munkaidőben a sebészeti, baleseti sebészeti, nőgyógyászati műtétekre előjegyzett betegeiket, valamint a sürgősséggel érkezőket osztályos és egynapos sebészet keretében is ellátják. A Rendelőintézetben a szakrendelők működése továbbra is folyamatos, de minden egyéb szükséges szakmai hátteret a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház, mint megyei irányító kórház biztosítja.

Magyarul szülni csak hétköznap 8-16 óra között lehet Mosonmagyaróvár, különben Győrbe kell menni. 

A 24.hu hozzáteszi, ez azt jelenti, hogy lényegében nappali kórházzá degradálják a Karolinát, és bár Győr Mosonmagyaróvártól jó 40 kilométerre van, így sem biztos, hogy egy óra alatt megjárható az út. 

A megyében egyébként március 1-től bevezetik az új ügyeleti rendszert is, így Mosonmagyaróváron a megszokott két háziorvosi ügyelet és a vidéki ügyelet (ahová a külföldiek és a nem helyi lakosok fordulhattak eddig) helyett egyetlen ellátó pont marad, és áttérnek a mentőszolgálat által vezényelt rendszerre. Győr körzetében a háziorvosok nem is akarják aláírni az ügyeleti szerződéseket

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.