Degeszre keresik magukat a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetői

  • narancs.hu
  • 2024. október 7.

Belpol

Lánczi András konkrétan jobban keres, mint Orbán Viktor. 

Közérdekű adatigénylés nyomán derítette ki a hvg.hu, hogy mennyit keresnek a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetői, vagyis Lánczi Tamás elnök, Berzi Gergely, Szablics János elnökhelyettes, illetve a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője, az egykori III/III-as tiszt, Horváth József. 

  • Lánczi Tamás elnök bruttó fizetése 5 483 520 Ft/hó, továbbá 500 000 Ft/év ruhapénz, 411 885 Ft/év SZÉP-kártya-juttatás, valamint állami vezetőknek járó Škoda Superb autó illeti meg. 
  • Berzi Gergely elnökhelyettes bruttó fizetése 3 701 376 forint/hó, továbbá 450 000 forint/év ruhapénzt, 361 475 forint/év SZÉP-kártya-juttatást, illetve Budapest-bérletet kap. 
  • Szablics János elnökhelyettes bruttó fizetése 3 701 376 forint/hó, továbbá 450 000 forint/év ruhapénzt, 411 885 forint/év SZÉP-kártya-juttatást, és állami vezetőknek járó Škoda Superb autót kap. 
  • Horváth József kutatóintézeti igazgató bruttó fizetése 2 406 015 forint/hó, továbbá 400 000 forint/év ruhapénz, 210 246 forint/év SZÉP-kártya-juttatás, munkába járási támogatásként pedig 30 forint/kilométer költségtérítés jár neki. 

Ez azt jelenti, hogy Lánczi fizetése magasabb Orbán Viktor fizetésénél, mivel a miniszterelnök júliustól havi bruttó 4,77 millió forintot is kap (Orbán országgyűlési képviselőként havi 1,7 milliót is keres). 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.