Esztergomban még a temetkezési vállalat munkatársait is arra kötelezték, hogy kampányoljanak a Fidesznek

  • narancs.hu
  • 2018. március 2.

Belpol

Mindenki az állampárt sikeréért dolgozik.

Nagyon beindult a fideszes kampány, és úgy tűnik, akit csak lehet, igyekszik mozgósítani a kormánypárt. Most például az esztergomi Esztergomi Kegyeleti Kft. nevű temetkezési vállalat munkatársai szálltak be a kampányba – értesült a Civilhetes. Persze nem önszántukból, hanem „ügyvezetői utasításra”.

Az esztergomi kórház előtt és a buszpályaudvaron szólították meg az embereket a temetkezési cég munkatársai munkaidőben, támogatói aláírást kérve a Fidesznek, noha a szerződésük természetesen nem tér ki arra, hogy a Fidesznek kell aláírásokat gyűjteniük.

Képünk illusztráció!

Képünk illusztráció!

Fotó: MTI/Balázs Attila

A portál információi szerint megtörtént, hogy a kötelezővé tett aláírásgyűjtés miatt nem tudták a munkatársak megfelelően ellátni a cég telephelyén a munkájukat.

(Civilhetes/168 Óra)

 


Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.