Magyar Péterre is szavazna Fekete-Győr András, a Momentum korábbi elnöke, volt parlamenti képviselő, akit jogerősen két év próbaidőre felfüggesztett egyéves börtönbüntetésre ítélt a bíróság, mert eldobott egy füstfáklyát a 2018-as rabszolgatörvény elleni tüntetésen, ezért most elveszítette a parlamenti mandátumát és a Momentum Indítsuk Be Magyarországot Alapítványát fogja a továbbiakban vezetni.
Fekete-Győr a hvg.hu-nak adott interjújában azt mondta, a Tiszával nem szeretne versenyezni, de azért kritikusan fogalmazott vele kapcsolatban: "Van egy új jobboldali párt, Magyar Péter egy új, jobboldali politikus, aki az Európai Unió továbbfejlesztésével kapcsolatban kritikus, a Ukrajnával kapcsolatos szolidaritást illetően pedig a Fidesszel szavaz együtt az EP-ben. Most szavazták le az Ukrajnának nyújtandó EU-s védelmi kölcsönt. A demokráciával, vagy a sajtóval kapcsolatban szerintem több ponton is hibás az ő megközelítése. Ez nem feltétlen probléma, de mi más utat járunk. Mi a független sajtó, a demokrácia, Európa, Ukrajna oldalán állunk, és erre szükség lesz" – fogalmazott Fekete-Győr.
Később azt is mondta, hogy szerinte lesz rendszerváltás 2026-ban, mert az emberek egyre inkább érzik, hogy azért nincs pénz bizonyos dolgokra, mert a hatalmon lévők 14 éven keresztül loptak, emellett "van egy komoly felhajtóerővel rendelkező faltörő kos Magyar Péter személyében. És van egy erkölcsi, morális és politikai válságban lévő Fidesz. Ezt nem lehet túlélni."
A Tisza ebben játszott szerepéről azt mondta, a Tisza Párt alapvető fontosságú az új rendszerváltáshoz, de bízik benne, hogy lesz olyan párt, amelyre még szívesebben szavazhat majd, bár ettől függetlenül szavazna Magyar Péterre mint miniszterelnök-jelöltre.
"Magyar Péter nélkül nincs új rendszerváltás. De egyelőre azt gondolom, csak Magyar Péterrel sincs"
– tette hozzá.
Az interjúban Fekete-Győr beszélt a peréről is, erről azt mondta, az ügy előadó bírája harmadfokon Patassy Bence volt, aki Handó Tünde embere, amikor ez kiderült, akkor az addig optimista ügyvédje jelezte felé, hogy "itt a vége. Hogy itt az a cél, hogy engem elítéljenek annak ellenére, hogy első fokon felmentettek." A politikus felidézte, hogy a bizonyítás után első fokon kimondták, hogy ártatlan, majd másodfokon is arra jutottak, hogy nem követett el bűncselekményt a füstgyertya eldobásával, csak "pszichikai bűnsegédként" arra ösztökélhette a tömeget, hogy ők bűncselekményeket kövessenek el; ezután ítélték el harmadfokon tettestársként.
A politikus szerint mindez azt bizonyítja, hogy ez egy koncepciós eljárás volt, amellyel az egész országnak akar üzenni a hatalom.
A most már alig 2 százalékra mért Momentum jelentőségével kapcsolatban Fekete-Győr arról beszélt, hogy a Momentum leginkább a NOlimpia mozgalmat, a legaktívabb magyar EP-képviselőket, a lopásmentes önkormányzatokat és egy "Európa-nemzedéket" adott az országnak, a ’89 után felnövő, Európában tanuló, dolgozó, fiatal nemzedéket, akik most már különböző helyeken dolgoznak, de a Momentumból indultak ki. Szerinte ennek a "Momentum-generációnak" még fontos szerepe lesz a következő, valódi rendszerváltásban.
Azt azonban elismerte, hogy az elmúlt két évben nem sokat tett a Momentum, mint fogalmazott, "kevesebbet, mint amit én alapítóként vártam volna. Kevesebbet, mint amit a momentumosok, vagy akár a választók vártak volna", ezzel kritizálva a párt utána következő vezetőit, mindván inkább csak helyi ügyekre koncentráltak.
Fekete-Győr bár arról is beszélt, hogy a június 9-i választások után ellenzékváltás is kell, hogy 2026-ban egy letisztult ellenzék menjen neki az Orbán-rendszernek, azt mondta, hogy a Momentumot szerinte még nem váltották le, a 2019-es 366 ezer szavazóhoz képesti 174 ezer szavazót "kritikus visszajelzésnek" veszik. Emellett azzal érvelt, hogy "az Európa-párti, antikorrupciós, haladáspárti Momentumra igenis nagy szükség lesz az új rendszerváltás kerekasztalánál. Progresszív értékeknek helyük lesz az új Magyarországon, és ehhez kell a Momentum."
Szóba került az is, hogy a 2021-es ellenzéki miniszterelnök-jelölti előválasztásnál ő is indult, erről azt mondta, olyan dologba ment bele, amiben nem hitt, mert nem gondolta, hogy 32 évesen neki kellene miniszterelnöknek lennie a parlamenten kívülről. Ezután – miután az első fordulóban utolsó lett – a távozása előtti utolsó pártelnöki döntésével a Momentum Karácsony Gergely helyett Márki-Zay Péter mögé állt be az előválasztáson, ennek a hátteréről azt mondta, "ez volt a korszellem", akkor az összefogást szinte mindenki követelte, a félmilliós momentumos tábor is, a pártnak pedig különösen fontos, hogy mit akarnak a választói.
A 2026-os választások utáni világról azt mondta, a szabályok módosításához elég lenne, ha a fideszes többségnek mennie kellene, mert szerinte amint változnak az erőviszonyok és az ellenzék többségbe kerül, az egy teljesen új helyzet lesz. "Ettől pedig már nem vagyunk messze: már megvan a többség. Ha a Tiszát összeadjuk a Momentummal, a DK-val, a Kutyapárttal, bőven adott a többség" – mondta, hozzátéve, hogy ehhez a lengyel modellt kell tanulmányozni, ahol külön listákon, de koordináltan indultak a pártok és így tudtak győzni, most ezt fogja tanulmányozni.