Felállt a pécsi egyetemi kórház sürgősségi osztályának vezetője, mert ellehetetlenítették a munkáját

  • narancs.hu
  • 2018. október 8.

Belpol

Nemrég a Honvédkórház sürgősségijének vezetője mondott fel.

Komáromi Zoltán egészségpolitikus, háziorvos az ATV Start című műsorában beszélt arról, hogy bár nem lett országos visszhangja, de felállt a pécsi egyetemi kórház sürgősségi osztályának vezetője, mert sem a minisztériumtól, sem az egyetemtől nem kapta meg a kellő támogatást.

Komáromi azt mondta, hogy a doktornőnek elege lett abból, hogy semmiféle támogatást nem kap, se a minisztériumtól, se az egyetemtől arra, hogy normálisan működő sürgősségi osztály lehessen a városban.

Mint megírtuk, augusztus végén felmondott a Honvédkórház sürgősségi osztályának vezetője, Zacher Gábor. Az ismert orvos arra hivatkozott, hogy olyan mértékű a személyügyi és a tárgyi krízis a kórházban, amely akadályozza a munkavégzést és a betegeket is veszélyeztetheti.

A sürgősségi osztályok anomáliáiról korábban részletesen írtunk:

„Meddig kell még várni?" - Padlón a sürgősségi ellátás

Túlzsúfoltak a sürgősségi osztályok, ezt senki nem vitatja - az okokról már megoszlanak a vélemények. A sürgősségi osztályokról az elmúlt hónapokban jószerivel csak azt lehet hallani, hogy rengeteg a beteg, sokat kell várniuk, néha addig, amíg a kórház folyosóján össze nem esnek - a múlt év végén a Honvédkórházban egy ehhez köthető haláleset is történt.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.