Ferenc pápát védve támadt Bayer Zsoltnak a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége

  • narancs.hu
  • 2017. július 28.

Belpol

Azt írják, az ellenségeskedésnek, a gyűlöletkeltésnek nincs nyoma az evangéliumban.

Nyílt levelet írt Bayer Zsoltnak Makláry Ákos görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke. A levél apropója, hogy Bayer egy tévéműsorban egyebek mellett „argentin libsinek”, „kreténnek” és „marhának” nevezte a katolikus egyház fejét, Ferenc pápát.

„Nagy fájdalmat éreztem, amikor hallgattam az Ön szájából a szavakat, amelyekkel embertársát, Ferenc pápát illette. Vallottan protestáns keresztyénként hogyan képes ilyet tenni éppen a reformáció 500. évfordulóján, amikor Ferenc pápa gesztusai és szavai példaértékű ökumenizmust tanítanak?” – írja levelében Makláry, aki korábban szerette Bayer megszólalásait, ám úgy érzi, „történt valami Önnel, mert beszéde megváltozott, sajnos előtérbe kerültek a vulgáris és trágár szavak és kifejezések”.

Makláry szerint bár Bayer színleg Európát és a kereszténységet védelmezi, valójában „benső ellenségként gyengíti a fenti közösségeket, amikor megoszt, rombol és botrányt okoz szavaival”.

„Tapasztalja-e, hogy elfogynak a követői, társai és tanítványai, mert közszereplőként és véleményformálóként gondolataival írásban és szóban nem értékek mellett érvel, és konzervatívként őriz meg, hanem ellenségeskedést kelt és gyűlöletet szít? De erre nincs szükség, ennek nincs nyoma az evangéliumban” – áll a levélben, amely végén Makláry felszólítja Bayer Zsoltot, hogy kérjen bocsánatot Ferenc pápától és keresztény embertársaitól.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége rendezvényein gyakran fordulnak meg fideszes politikusok, társszervezeteik között a CÖF-öt is felsorolják.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.