Gulyás a Strache-ügyről: "kizárt dolog, hogy ilyen felvétel egy magyar kormánytagról elkészüljön"

  • 2019. május 22.

Belpol

Mert szerinte a magyar kormány álláspontja az, hogy a sajtó maga is fontos része a nemzeti szuverenitásnak, emiatt pedig az a szerencsés, ha nemzeti tulajdonban van.

Gulyás Gergely a Mandinernek adott interjút, amelyben néhány mondat erejéig reagált a Strache-ügyre is.

A beszélgetés célja alapvetően a már jól ismert szólamok ismertetése volt, miszerint a kormány álláspontja, hogy "a migrációt el kell utasítani, a bevándorlást meg kell állítani".

A néppárti tagságra vonatkozóan pedig Gulyás hozzátette, hogy "Azt szeretnénk, hogy az Európai Néppárt ne haladjon tovább a balliberális irányba, hanem egy konzervatív, kereszténydemokrata pártcsalád legyen a jövőben is. Ahogy ez a vita eldől, úgy fog eldőlni az is, hogy a Fidesz marad-e a Néppártban vagy sem”.

A Strache-üggyel kapcsolatban Gulyás alapvetően a titkosszolgálati erők működését látja abban, hogy az osztrák (ma már csak ex-) alkancellárról, Heinz-Christian Stracheról előkerült egy videófelvétel, amelyen a magát egy orosz oligarcha képviselőjének/rokonának kiadó nőt győzköd éppen arról, hogy az vásároljon részesedést az ország legnagyobb bulvárlapjában, és kezdje el tolni pártja szekerét.

Gulyás szerint a most távozó osztrák kormány másfél évig sikeresen kormányozta, mégis "úgy tűnik viszont, hogy ezt a kormányt egy belpolitikai botrány kapcsán egy hét alatt teljes egészében el lehet távolítani.

Gulyás azt is hangsúlyozta, hogy „kizárt dolog, hogy ilyen felvétel egy magyar kormánytagról elkészüljön”. Merthogy: „Ami ezen a valóban illegálisan, vélhetően titkosszolgálati segédlettel rögzített videón elhangzik, az sajóügyben pont az ellenkezője a magyar kormány politikájának, hiszen mi azt mondtuk, hogy a sajtó maga is fontos része a nemzeti szuverenitásnak, emiatt pedig az a szerencsés, ha nemzeti tulajdonban van. Egy állam úgy tudja leginkább a külföldi beavatkozás lehetőségét mérsékelni, ezáltal a saját szuverenitását megőrizni, ha a sajtóorgánumok nincsenek nyolcvan vagy kilencven százalékban külföldi tulajdonban” – tette hozzá a politikus.

Egy részeg ibizai estéből világbotrány: előzmények és következmények

„Ahhoz hasonló médiakörnyezetet akarunk felépíteni, amilyen Orbánnak is van." Ritkán ér akkora blamázs egy vezető politikust, mint amit Heinz-Christian Strache osztrák (most már csak ex-) kancellárhelyettesnek kellett a napokban elszenvednie.

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.