Gulyás Gergely is felszólalt Bayer Zsolt tüntetésén, amit Kollár Kinga kijelentése miatt szerveztek

  • narancs.hu
  • 2025. április 12.

Belpol

„Azt hittük Őszöd a Balatonnál van, de kiderült, hogy a Tiszánál” – mondta a miniszter.

Bayer Zsolt kormánypárti publicista, valamint a békemenetekért felelős CÖF tüntetést szervezett szombaton a Millenárisra, az Európai Bizottság budapesti képviselete elé, ahol Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselőjének kijelentése ellen tiltakoztak.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, Kollár Kinga az Európai Parlament bizottsági ülésén arról beszélt, hogy erősítette az ellenzéket a magyar emberek romló életminősége, és emiatt nagyon optimistán tekint a 2026-os választásra. A Fidesz természetesen igyekszik minnél nagyobbra duzzasztani az ügyet, a tiszás EP-képviselő felszólalása a csütörtöki kormányinfón is téma volt, de Orbán Viktor is utalt rá a rádióban, egy fideszes bizottsági tag pedig akasztásról posztolt

A hvg.hu tudósítása szerint több százan gyűltek össze a Millenárison Bayer Zsolt eseményén, ahol azzal fokozták a tüntetők hangulatát, hogy Kollár Kinga mondatait játsszák be a hangszórókon. A megmozduláson elsőként Apáti Bence szólalt fel, aki szerint „a Tisza Párt beszéde”, nem hiba volt, hanem bűn. Szerinte Kollár Kinga a saját szájával mondta ki, hogy neki az a jó, ami a magyaroknak rossz. Menczer Tamás is színpadra állt, ő azt mondta, nem így tervezte, de Bayer Zsolt fellökdöste, hogy mondja el a gondolatait. Ezután arról beszélt, szerinte nyilvánvaló, hogy a Tisza Párt elárulta Magyarországot, és még büszkék is erre. „Ez hazaárulás, az árulók tűnjenek el a közéletből” – mondta, beszédét pedg azzal zárta: „Vége van, kicsi.”

Fotó: MTI/Kocsis Zoltán

Természetesen Bayer Zsolt is beszélt az eseményen, aki szerint azért a Millenárison, az Európai Bizottság budapesti képviselete előtt tüntetnek, mert „Brüsszel a mi helytartótanácsunk”. Szerinte 1848-ban nem lett volna olyan, aki az osztrákok, az akkori helytartók mellett álltak volna, ma viszont vannak ilyenek. „Brüsszel Péter azt vállalta, hogy kevés híján havi 5 millió forintos fizetésért Brüsszel fizetett ügynöke lesz” – mondta Bayer Zsolt, majd rátért Kollár Kingára, akinek neve említése után azt skandálta a tömeg, hogy „hazaárulók”, néhányan pedig azt kiabálták, hogy „takarodjon az országból”.

A tüntetésen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is bezsélt. Mint elmondta, szerinte az egyenként több millió forintot kereső tiszás képviselők azért dolgoznak Brüsszelben, hogy a magyaroknak rosszabb legyen.

„Azt hittük Őszöd a Balatonnál van, de kiderült, hogy a Tiszánál”

– fogalmazott a miniszter, hozzátéve, hogy Magyar Péternek szerinte „nem számít sem Isten, sem család, sem haza, csak a hatalom”. A demonstráció nagyjából 40 percig tartott, de Bayer Zsolt jelezte, folytatják a tiltakozást.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.