Gulyás Gergely szerint David Pressmannek elnézést kellene kérnie

  • narancs.hu
  • 2023. április 17.

Belpol

A miniszter többek között nehezményezi, hogy Pressman sajtótájékoztatón jelentette be, mely intézményekre és személyekre vetett ki szankciókat az Egyesült Államok kormánya.

Gulyás Gergely Bayer Zsolt vendége volt vasárnap este a Hír TV-ben, és a kedélyes elbeszélgetés során a Miniszterelnökséget vezető miniszter két okból is kritizálta David Pressmann amerikai nagykövetet.

Gulyás szerint Pressmann hibát követett el, amikor meghívta széderestéjére a Jobbik elnökét, Gyöngyösi Mártont is, aki a korábban súlyosan antiszemita kijelentéseket tett.

Szerinte Pressmannek egyszerűbb lenne elnézést kérni azoktól a zsidó vezetőktől, akik a helyszínen szembesülhettek azzal, hogy Gyöngyösi is a meghívottak között van. Az nyilván sem Gulyást, sem Bayer nem zavarta egy cseppet sem, hogy korábban a műsort vezető Bayer Zsoltot zsidó szervezetek korábban szintén antiszemitizmussal vádolták.

"Annál kellemetlenebbet, mint hogy a zsidó szervezetek vezetői magyarázkodnak, hogy ők ugyan nem ültek volna le Gyöngyösi Mártonnal vacsorázni, de ott szembesültek azzal, hogy ott van, felállni meg nem mertek, mert mégiscsak az amerikai nagykövet hívta őket, nehéz ennél kellemetlenebb helyzetbe hozni embereket" – mondta Gulyás, többek közt a Mazsihiszt vezető Heisler András nyilatkozatára célozva.

Gyöngyösi Márton egyébként a széderestét követően, néhány nappal később bocsánatot kért korábbi kijelentése miatt, amikor is a zsidó származású képviselők listázását javasolta a parlamentben, nemzetbiztonsági okokra hivatkozva.

Gulyás Gergely emellett azt is nehezményezte, hogy

Pressman sajtótájékoztatón jelentette be, mely intézményekre és személyekre vetett ki szankciókat az Egyesült Államok kormánya. Szerinte ilyenre más országokban nem volt példa.

A miniszter "nevetségesnek tűnő hacacárénak" nevezte a bejelentést.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.