Gulyás Gergely szerint visszaélések történnek az ápolási díjak igénylésekor

  • narancs.hu
  • 2019. július 16.

Belpol

De nem mondja meg, milyenek és mennyi.

Miután június 12-én a parlament nem szavazta meg az ápolási díj emelését, amely az LMP-s Ungár Péter javaslata volt, Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a június 27-i kormányinfón a döntést azzal indokolta, hogy egyrészt nincs erre pénz a költségvetésben, másrészt "nehéz kiszűrni az igénylés során tapasztalt visszaéléseket", írja a 24.hu.

Ezért Ungár három kérdést tett fel Gulyásnak:

  1. Pontosan milyen típusú és hány darab visszaélést tapasztaltak az ápolási díjak igénylésekor?
  2. Mekkora volt a visszaélések aránya az idősgondozók, a gyermeküket gondozók és a házastársukat gondozók körében?
  3. Felmérték-e pontosan, hogy mennyibe kerülne, ha az általam kért 100 000 forintra emelkedne az ápolási díjak összege, és hogy lehet az, hogy ekkora összeget nem bír el a magyar költségvetés egy ilyen fontos, a családok támogatására vonatkozó célra?


Gulyás nevében Rétvári Bence államtitkár válaszolt, amelyből ezekről az állítólagos visszaélésekről semmit, de semmit nem tudunk meg.

Az ápolási díjból a fogyatékkal élő gyerekeiket nevelő szülőkről bővebben ebben a cikkünkben írtunk.

„Ebből csak vegetálni lehet"

Szülők ezrei ápolják otthon fogyatékkal élő gyerekeiket, és sokan közülük emiatt a létminimum alatt tengődnek. Az ápolási díj megemeléséért és munkaviszonyként való elismeréséért küzdenek, egyelőre kevés sikerrel. „Lili halmozottan fogyatékos, mozgássérült és középsúlyos értelmi sérült, pelenkázni kell, cumisüvegből etetem és cipelem mindenhová.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.