Szombaton fél tízkor, csaknem tizennyolc óra után véget ért a státusztörvényről – más nevén a bosszútörvényről – szóló vita. Tegnap este több ezren vonultak utcára a törvény elleni tiltakozásul, az Országgyűlés plenáris ülése kivételesen hosszúra sikeredett.
A 24.hu összefoglalója szerint Tordai Bence (Párbeszéd) tegnap este arról beszélt, hogy ha egy kicsi jószándék lenne a kormányban, akkor ezt a javaslatot nem fogadná el, és felolvasta egy tanár felmondó levelét. Szabó Tímea (Párbeszéd) ugyancsak egy pedagógus esetét ismertette Balatonalmádiból, akit érettségi közben rúgtak ki.
A momentumos Orosz Anna szerint a státusztörvény a maradék jó tanárokat is elüldözi majd a pályáról.
A fideszes Hollik István azt mondta, az ellenzék azért ment be a parlamentbe, hogy hangulatot keltsen, és ellenpéldaként Hiller Istvánt (MSZP) dicsérte.
Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár délután 4-kor expozét tartott, majd este 11 órakor is felszólalt, és a tanári fizetésekkel kapcsolatban azt mondta, a teljesítménybérezés tudja majd rendezni azt, hogy az iskolák a munkaerőt biztosítsák.
Számos felszólaló után reggel Takács Péter egészségügyi államtitkár zárta le a vitát, amikor azt mondta, a 18 órán át tartó vitában „új, komolyan vehető érv nem hangzott el az ellenzék oldalról”, és arra utalt, hogy amúgy is felesleges volt a parlamenti ülés, hiszen a szükséges egyeztetéseket (amiket amúgy, tesszük hozzá, még látszategyeztetésnek tekinteni is nehéz) a Belügyminisztérium lefolytatta a javaslatról.