Ismét „álomgyilkosság” jöhet: jövő héten elindul az újabb népszavazási aláírásgyűjtés

  • narancs.hu
  • 2017. július 24.

Belpol

Megint fityiszt lehet mutatni a népakaratra magasról tevő kormánynak.

A jövő héten kezdi meg népszavazási aláírásgyűjtését Vágó Gábor. Az aktivista arról beszélt a Hír Tv-nek, hogy ez ugyan egy héttel később van a tervezett időpontnál, de szerinte a Fidesz megnehezítette a folyamatot.

A volt LMP-politikus kérdése arra vonatkozik, hogy egy állami vagy önkormányzati cég dolgozója ne kereshessen többet, mint a köztársasági elnök éves tiszteletdíja. A népszavazáshoz 138 ezer aláírást kell összegyűjteni, erre novemberig van idő. Vágónál már jelentkezett az MSZP, az LMP, az Együtt, a Párbeszéd és a Kétfarkú Kutya Párt is, hogy részt fognak venni az aláírásgyűjtésben, bár kérdés, létrejön-e olyan összefogás, mint a Momentum NOlimpia-kampánya idején.

Figyelmébe ajánljuk

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.