Kásler is megszólalt a vasalódeszkás videója miatt megbüntetett tanár ügyében

  • narancs.hu
  • 2020. június 22.

Belpol

"Ilyen esetekben érdemes azért a veszélyérzettel is összehangolni az eseménysort."

"Miniszteri percek" néven tett közzé egy videót a Facebook-oldalán Kásler Miklós, amelyben Samók Dávid, a PestiSrácok szerzője kérdezgeti.

A videóban szóba került annak a makói testnevelő tanárnak az ügye is, aki a karantén alatti digitális oktatás kezdetén egy vicces videót készített, amelyben bemutatta, hogyan lehet vasalódeszkán otthon úszást gyakorolni. Samók a Kásler-féle videóban azt mondta, "nézői kérdés" érkezett azzal kapcsolatban, hogy mi Kásler véleménye az esetről.

„Régóta ki akart nyírni a tankerületi igazgató" - mondta a Narancs.hu-nak a vasalódeszkás tanár

Korábban virágtartónak használta a ma már kultikusnak számító vasalódeszkát Vezsenyi László,, aki ironikus oktató videójával kivívta a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ vezetője haragját. A kollégái megelégedéssel fogadták Balázs József tankerületi vezető lemondását. „Régóta ki akart nyírni a tankerületi igazgató, és a márciusban készített vicces úszásoktató videómat találta megfelelő indoknak arra, hogy ellehetetlenítse a munkámat" - mondta a Narancs.hu-nak a vasalódeszkás tornatanárként elhíresült Vezsenyi László.

A miniszter a következőket mondta:

„Én úgy gondolom, hogy a szárazföldi tengerész típusos esete fordult elő, nyilván a testnevelő tanárt a jó szándék, a kreativitás vezette, de ilyen esetekben érdemes azért a veszélyérzettel is összehangolni az eseménysort. Körülbelül így gondolkodom erről.”

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.