Kirúgta a Szuverenitásvédelmi Hivatal az '56-os felkelőket lebolondozó munkatársát

  • narancs.hu
  • 2024. november 4.

Belpol

Somkuti Bálint tehát kevesebb mint egy hónapig kutathatott a vamzerhivatalnál.

Rövid közleményben tudatta Facebookon a Szuerenitásvédelmi Hivatal, hogy már meg is váltak a hozzájuk csak októberben igazolt Somkuti Bálinttól: „A Szuverenitásvédelmi Hivatal a mai napon azonnali hatállyal szerződést bontott dr. Somkuti Bálint kutatóval.”

Bár indoklást nem fűzött hozzá a civil szervezetek és független újságok vegzálására létrehozott hivatal, valószínűleg még nekik is sok volt, hogy Somkuti az 1956-os forradalom leverésének emléknapján egyszerűen lebolondozta a magyar felkelőket. 

„Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond!” – írta Somkuti Bálint, az üzenetét pedig egy korabeli utcaképpel illusztrálta Pestről.

Somkuti eredetileg ráadásul még erősebb üzenetet küldött a Gulyáságyú Média szerint, amin csak később változtatott: „Aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond” - állt az eredeti gondolatban. A második verziót sem tartotta később megfelelőnek, azóta már bekerült egy „elsősorban” pontosítás, de ezek szerint ez sem volt elég az állása megtartásához.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.