„Isten, haza, család – hirdeti a Fidesz 14 éve, és közben sorra buknak le a pedofil papok, a Fidesz árulja a hazát, és csak a saját családjuk számít” – mondta Kálmán Olga, a DK országgyűlési képviselője az Országgyűlés azonnali kérdések órájában hétfőn a miniszterelnöknek. Úgy folytatta, a határon túli családok több támogatást kapnak, mint az itteniek. Megemlítette, hogy a határon túliak 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást kapnak. „Tudja ön, hány családnak jelent megoldhatatlan problémát a nyári tábor befizetése vagy egy új téli cipő vásárlása? Ön szerint a Magyarország határain belül élő családok nem érdemlik meg a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást?”
Orbán Viktor erre azt válaszolta, hogy a magyarországi családok a családtámogatási rendszeren keresztül több támogatást kapnak, és inkább azt lehetne felvetni, hogy nem lenne helyes, a határon túli családok további támogatása. Ennek jelenleg nincs meg a feltétele, majd hozzátette, a Kálmán Olga sajnálja a pénzt a határon túli családoktól. A DK-s képviselő szerint nem igaz, hogy a hazai szegények mindent megkapnak a kormánytól, és újra megkérdezte: ha a határon túli családok kapnak iskolakezdési támogatást, a határon belüliek miért nem? Orbán is ismételte magát; mint mondta, az itthoniak a költségvetésből több pénzt kapnak, mint a határon túli magyarok, ami szerinte nem helyes.
Komjáthi Imre MSZP-elnök azt kérdezte, hogy most is felíratná-e Orbán az óriásplakátokra, hogy „Magyarország jobban teljesít”, mikor kevesebb gyerek született, nőtt a csecsemőhalálozás, kevesebben kötöttek házasságot, emelkedett a szegénység. Orbán a Bokros-csomagot emlegette fel válaszként, ami szerinte a legnagyobb demográfiai katasztrófát hozta Magyarországon, ezt próbálja a mostani kormány rendbe hozni. Komjáthi erre azt reagált, hogy Orbánnak többet kellene foglalkoznia a magyar belügyekkel, mint a globális politikával. A kormányfő erre azt mondta, hogy meghirdettek egy 21 pontos akciótervet, szakszervezeti vezetőként Komjáthinak ezt támogatnia kellene.
Orosz Anna (Momentum) Semjén Zsoltot kérdezte az egyházon belül szexuális visszaélésekről. Mint mondta, a Fidesz-KDNP képviselői hírből sem ismerik a Tízparancsolatot, nemhogy betartának. „Mit tesz maga egyházpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettesként, hogy minden gyerek biztonságban legyen az egyházi intézményekben, mit tesz az áldozatokért és az egyház megtisztulásáért?” Semjén azt mondta, meghozták Európa legszigorúbb pedofiltörvényét, megcsinálták az átvilágítást, amit az ellenzék nem támogatott. Továbbá hétszázan ülnek pedofíliáért börtönben, vagyis az egyházi esetek ennek a századát sem teszik ki. Orosz szerint Semjénék rengeteg jogszabályt hoztak állítólag a gyeremekek védelmére, de hetente jönnek ki az újabb ügyek az egyházi visszaélésekről. Miközben a miniszterelnök-helyettes nem tesz semmit. Semjén erre azt mondta, hogy „önöket nem a gyerekek iránti felelelősségvállalás táplálja, hanem az egyház iránti gyűlölet”.
Brenner Koloman (Jobbik) azt mondta, hogy – a Szuverenitásvédelmi Hivataltól hétfőn kirúgott – Somkuti Bálint, valamint Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatójának '56-ról szóló szavai szégyenteljesek, Orbánnak kellene ítélni, és belátni, hogy ezek nem egyéni hibák, hanem a magyar külpolitikai eltolódása Oroszország fel.
„Ha jól tudom, Somkuti Bálint már nincs állásban. Antikommunista ügyekben nálunk nincs pardon”
– reagálta erre a miniszterelnök.
Tordai Bence azzal kezdte, hogy örömmel hallották, hogy a komrány megduplázza a gyermekek után járó adókedvezményt. Egy háromgyermekes családban egy gyerek után 82, míg egy egygyermekes családban egy gyerek után 32 ezer forintot kapnak, ha viszont elvesztik az állásukat a szülők, akkor csak 12 ezer forintot. Ez azt jelenti, hogy lesz olyan gyerek 2026-ban, aki 12, más pedig 82 ezer forintot kap az államtól. Arra volt kíváncsi, hogy igazságos-e ez a különbség. Orbán szerint a terv az, hogy 2026 elejére 1,7 millió gyerek veheti igénybe a kedvezményt, ami több százmilliárd forintos költséget jelent. Ennek ellenére Tordai szerint szélsőségesen igazságtalan a családtámogatási rendszer az országban. Orbán szerint viszont a kormány azokat akarja támogatni, akik dolgoznak.
Toroczkai László (Mi Hazánk) arra hívta fel a figyelmet, hogy 4 százalékkal csökkent a háztartások reálértéke, és bár a bérek számszerűen növekedtek, az infláció miatt rosszabbul élnek az emberek, mint korábban. Ennek oka pedig a Fidesz gazdaságpolitikája, mert mindig globális folyamatokat akarnak követni. Orbán nem értette, mit akar kérdezni tőle Toroczkai, így hát azzal folytatta, hogy 2010 óta minden mutatóban előrébb lépett az ország, de vannak még feladatok előttünk. A Mi Hazánk elnöke ezt követően a magas inflációról (amely elvette a nettó jövedelemnövekedést), az élelmiszerárak növekedésről beszélt, ami a magyar gazdaság instabilitása miatt történhetett meg. Úgy látja, a mezőgazdaságra, turizmusra, élelmiszeriparra kellene építeni, de nem ezen dolgoznak. Orbán szerint a magyar kormány teljesítménye a reálbérnövekedés, amit nem szabad leértékelni.
Az ellenzéki politikusok közül utoljára Kanász-Nagy Máté (LMP) kérdezte Orbánt: mint mondta, a Budapest-Belgrád vasútvonal része az a vasútállomás, ahol történt a tragédia múlt pénteken. A beruházást érintően még mindig nem látunk tisztán, az önkormányzatok, illetékes vasúti osztályok sem rendelkeznek érdemi információval. Orbán Viktor szerint ha bármikor volt lehetőség arra, hogy felvirágoztassák a magyar vasutat, akkor az most van Lázár János vezetése alatt, ugyanis a vasúti közlekedést többet használják, mint korábban. A kínai hitelről azt mondta, a Budapest-Belgrád vasútvonal kínai pénzből valósul meg, de ez egy magyar beruházás, ami azért jó, mert így a görög kikötőkből magyar útvonalon jöhet fel az áru Európába. Azt visszautasította, hogy közpénzeket Magyarországon ellenőrzés nélkül el lehet költeni beruházásokra, a Budapest-Belgrád vasútvonalra költött adóforintok benne vannak a költségvetésben, nincs titok ezzel kapcsolatban.