Kitiltotta Kövér a parlamenti ülésről Ungár Pétert és az LMP-s társait

  • narancs.hu
  • 2018. október 15.

Belpol

A frakció bűne az volt, hogy Orbán-idézetekkel bizonygatták, korábban a Fidesz mennyire ellenezte a tandíjat.

Először nem adott szót az LMP-s Ungár Péternek az Országgyűlés elnöke, majd pár perccel később és némi vitatkozás után kizárta a frakciót a hétfői ülésről. Kövér Lászlónak azzal volt baja, hogy Ungár nem szólt előre Kövér munkatársainak, hogy „szemléltetni” akarnak, és ezzel megsértették a házszabályt.

Az LMP-s képviselők ugyanis Ungár beszéde alatt Orbán Viktortól vett idézeteket mutattak fel táblákon, illusztrálva, hogy a jelenlegi miniszterelnök korábban kiállt a tandíjmentesség mellett.

Kövér László

Kövér László

 

 

Ungár a vitát követően végül mégis elmondhatta a beszédét, de ezt követően az LMP-frakció már nem szólalhatott meg az ülésen. Kövér a beszéd közepén – Ungárt többször megszakítva – bejelentette, hogy nemcsak kitiltotta őket, de a hétfői napra a tiszteletdíjat is megvonta tőlük. Ungár egyébként abból vezette le a tandíjügyet, hogy a Corvinus Egyetem magánegyetemmé szervezése lehetetlenné teszi, hogy a szegényebb diákok bekerüljenek.

Rétvári kétszer is kamuzott

Egyébként a felszólalásra Rétvári Bence államtitkár válaszolt, aki azt mondta, Ungár az LMP-n belül sem vállal semmilyen szolidaritást senkivel, lám, most is elérte fegyelmezetlenségével, hogy az egész frakciót kitiltsák. Majd azt kérdezte, miért nem támogatta az LMP a 2008-as tandíjellenes, Fidesz kezdeményezte népszavazást. Szegény Rétvári emlékezete nagyon rossz, hiszen a Lehet Más a Politika 2009-ben alakult, tehát nem is tudta támogatni a Fidesz egy évvel korábbi kezdeményezését.

false

 

Fotó: MTI – Illyés Tibor

 

Majd Rétvári arról beszélt, hogy támogatták a Sargentini-jelentést, miközben az igazság az, hogy az LMP nem szavazta meg a dokumentumot az Európai Parlamentben.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.