Kocsis-Cake: a Nélküled szép dal, de ami a Hír TV-ben zajlik, az mindennek a legalja

  • narancs.hu
  • 2019. november 26.

Belpol

A politikus reagált az ellene folyó lejáratókampányra.

A Párbeszéd politikusát a Hír TV Sajtóklub című műsorában gyalázták Bayer Zsolt és tettestársai, amiért felvetette, hogy a trianoni békediktátum 100. évfordulójára összpárti egyeztetést kellene tartani, a megemlékezésbe pedig talán be kellene vonni a szomszédos országokat is. Erre a műsorban rendszeresen szereplő "újságírók" lehülyézték, a nevével viccelődtek és megállapították, hogy ő a legeklatánsabb példája annak, hogy attól, hogy valaki megtanul magyarul, még nem válik magyarrá.

Porig alázták a Párbeszéd politikusát Bayerék

Méghozzá egy olyan ötletért, amit korábban a publicista is felvetett. „Ez csak hülye szegény" - mondta Bencsik András, a Magyar Demokrata főszerkesztője a HírTV Sajtóklub című műsorában Kocsis-Cake Olivióról, akinek volt egy javaslata a közelmúltban, miszerint a trianoni békediktátum 100. évfordulójáról összpárti egyeztetésnek kellene zajlania, valamint felvetette, hogy a szomszédos országokat is be kellene vonni.

A műsort követően a Párbeszéd közleményben, Karácsony Gergely főpolgármester pedig Facebook-bejegyzésben állt ki Kocsis-Cake mellett. A hvg.hu megkérdezte magát a politikust is, mit szól Bayerék mocskolódásához.

"A Pázmány Péter Tudományegyetem történelem szakán végeztem, nem mondhatom, hogy a balliberális narratívát hallgattam" - mondta Kocsis-Cake. Az afrikai származásával kapcsolatos rasszista kijelentésekre úgy reagált: nem ők fogják eldönteni ki a magyar, "ez mindennek a legalja". "Az nem fogadható el a XXI. században, hogy származás és bőrszín alapján ítéljünk meg valakit, és mást adjunk a szájába, mint amit mondott" – tette hozzá. Korábban a kormánypropaganda revolverblogjai, a 888 és a Pesti Srácok is direkt félremagyarázta a szavait Trianonról, olyan színben igyekezve feltüntetni őt, mint aki ünnepelni akarja a békediktátumot.

Kocsis-Cake szerint a kormány a külpolitikában is folyamatosan a konfliktusokat keresi a békés megoldások helyett, ami szerinte nem jó irány. Az ukrán oktatási törvény ügyében ugyanakkor egyetért a Fidesz kemény kiállásával, de itt is törekedni kell a konstruktív megoldásokra. Szerinte az egész, ellene folyó hadjárat hátterében az áll, hogy a Fidesz elvesztette az önkormányzati választásokat, a kormánypropagandában pedig lassan összeérnek a szélsőjobboldali blogok és a nagyobb oldalak és médiumok.

A jobboldal friss vesszőparipájáról, a Nélküled című Ismerős Arcok-dalról azt nyilatkozta, "nagyon szép, szeretem hallgatni".

A Párbeszéd bocsánatkérésre szólította fel fel a Hír TV-t és a Médiatanácshoz fordultak azzal a panasszal, hogy vizsgálják meg a műsorban elhangzottakat.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.