Lánczi Tamás szerint megfélemlítő a kapujára ragasztott Virág elvtárs-idézet

  • narancs.hu
  • 2024. január 12.

Belpol

A „Szuverenitásvédelmi” Hivatal elnökének házkapujára az Újratervezés nevű civil szervezet aktivistái raktak ki egy táblát.

„Akik hetek óta hitelbe rettegnek, sajnáltatják magukat, ÁVH-t kiáltanak és áldozati pózban tetszelegnek, most a lakásom ajtajára szegezett táblával próbálnak megfélemlíteni.

Két dolgot rögzítsünk:

1. Nekik nem velem, hanem a magyar szuverenitással van bajuk.

2. Hiába próbálnak megfélemlíteni, nem fog sikerülni” – tette ki a Facebook-oldalára Lánczi Tamás a nemrég megalakult "Szuverenitásvédelmi" Hivatal elnöke.

 

Mint a hvg.hu írja, a történet azzal kezdődött, hogy péntek délután a magát Újratervezésnek nevező civil szervezet aktivistái egy A tanúból vett idézetet ragasztottak annak a háznak a kapujára, ahol Lánczi Tamás is lakik. Az idézet mellett három fotó került a táblára: A tanú egyik főszereplőjéé, az idézet gazdájáé, Virág elvtársé, a karakter alapjául szolgáló Péter Gábor ÁVH-parancsnoké és Lánczi Tamásé.

A köztársasági elnök szerdán nevezte ki a februártól működő "Szuverenitásvédelmi" Hivatal elnökének Lánczit, aki az elmúlt húsz évben Orbán Viktor beszédírói stábjának tagjaként, Navracsics Tibor kabinetfőnökeként, a Századvég elemzőjeként, a Figyelő főszerkesztőjeként, majd az MTVA online igazgatójaként és műsorvezetőjeként is dolgozott, sőt Habony Árpád egyik cégének ügyvezetője is volt.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.