Le az ünneplővel!

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 31.

Belpol

Hétfőn lesznek az iskolákban az évnyitó ünnepségek, de mit vegyenek fel a gyerekek?

Az elmúlt hetek időjárási előrejelzése rendre úgy alakult, hogy egész héten 33 fok feletti csúcsok várhatók, de aztán jön egy kis enyhülés 28-30 fokkal. A várva várt lehűlés ma is épp egy hét múlva várható – ennek oka vélhetően az, hogy a prognózisok egyre pontatlanabbak, így azt az értéket adja ki az algoritmus, ami inkább valószínű. Aztán lassan közeledve az adott naphoz már egyértelműbb lesz az, ami eddig csak valószínű volt.

Mindenesetre a következő napokra már biztosnak látszik, hogy marad a forróság, vasárnap délután a csúcs 33-36 fok között alakul, éjszaka pedig 20 fokig hűl vissza a levegő. Mivel az ország felett nem lesz csapadékzóna, legfeljebb egy-egy kisebb zápor, a meleg megmarad a jövő héten is. Amikor az iskolákban becsöngetnek. 

A formaruha jellemzően sötét alj, fehér ing. Érdemes azonban megfontolni, mi ér többet: ünneplőben meghallgatni az igazgató beszédét, vagy ájulás, hőguta nélkül hazacipelni az összes tankönyvet. Bőven jó lesz egy sima fehér felső valami vékony szoknyával vagy nadrággal. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk