Lemondták Lakatos Márk születésnapi rendezvényeit

  • narancs.hu
  • 2024. november 2.

Belpol

Az elmúlt hetekben robbantotta ki a botrányt a Pesti Srácok korábbi munkatársa, miszerint egy ismert közszereplő szexuális bűncselekményeket követhetett el egy állami gondozásban lévő kiskorúval szemben. 

Januárban lesz 50 éves Lakatos Márk stylist, ezért könyvvásárlással, dedikálással és fotózkodással egybekötött eseménysorozatot hirdetett meg a Kult Túra rendezvényszervező cég. PécsettÉrden és Szegeden a fellépő körül kialakult helyzetre való tekintettel lemondták ezeket a rendezvényeket – írja a Facebook-esemény nyomán a hvg.hu

A lap emlkeztet, az elmúlt hetekben Ábrahám Róbert, a Pesti Srácok volt munkatársa robbantotta ki a Lakatos Márk körüli botrányt: egy videójában azt állította, tudomása van arról, hogy egy ismert közszereplő szexuális bűncselekményeket követhetett el egy állami gondozásban lévő kiskorúval szemben. A feltöltött felvételen egy 15 éves, volt állami gondozott fiú is beszél. A publicista múlt szombaton tüntetést is szervezett a budapesti Batthyány térre, és a vádak célkeresztjébe Lakatos Márk stylist került.

Az érdi Hello 50! eseményt már október 25-én törölték, Lakatos két nappal később, vasárnap reagált minderre, visszautasította az őt ért vádakat. Mint fogalmazott, az elmúlt napokban olyan súlyos és alaptalan vádak célpontjává vált, amelyek teljesen ellentétesek mindazzal, amit képvisel, és a leghatározottabban visszautasítja ezeket az állításokat. „Mivel állítólag büntetőeljárás indult az ügyben ismeretlen tettes ellen, a hatóság kérdéseire készséggel válaszolok, velük teljes mértékben együttműködök”. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.