Magyar Péter azt kérdezi a miniszterelnöktől, hány ezermilliárd forint közpénz vándorolt az Orbán-családhoz

  • narancs.hu
  • 2024. december 17.

Belpol

Javaslata szerint addig kerüljék el a fodrászatokat, míg fény nem derül az Orbán-család gazdagodására.

„Miniszterelnök úr! Addig ne vágassuk le a hajunkat, amíg nem tudják meg öntől a magyar emberek, hogy pontosan hány száz, vagy inkább ezermilliárd forint közpénz vándorolt az Orbán családhoz! Áll az alku?” – szól Magyar Péter javaslata, aki egy AI-generált fotómontázst is rendelt a posztjához. A Tisza Párt elnöke hozzáteszi: szerinte a rövid haj mindkettőjüknek előnyösebb.

„Miniszterelnök úr! Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Felszólítom, hogy január 1-jével hozza nyilvánosságra az összes közeli hozzátartozójának a vagyonnyilatkozatát öt évre visszamenőleg. Én is így fogok tenni. Áll az alku? A magyar embereknek joga van tudni, hogy amíg ők évről évre nehezebben boldogulnak, addig az ön szülei, testvérei, gyerekei, vejei, felesége hogyan és miből váltak milliárdossá vagy éppen százmilliárdossá.”

Magyar Péter arra kéri a miniszterelnököt, hogy mutassa be a magyar embereknek, hogy az édesapja, a gyerekei és a vejei cégei hány százmilliárd forint értékben kaptak állami megrendeléseket, illetve hány százmilliárd forint állami támogatás, vagy hitel vándorolt hozzájuk. „Mutassa meg a magyar embereknek, hogy miközben rengeteg magyar ember nem jut munkahelyhez, addig az ön testvére hány ezer gazdasági migránst hozott be a hazánkba!

Mutassa be, hogy a saját lábán álló veje hány százmilliárdot kapott az állami MFB-től, EXIM Banktól, vagy éppen közvetlenül minisztériumoktól. Mesélje el a magyaroknak, hogy akarják átjátszani a budapesti repteret és a pályaudvarokat a családjához!

Vallja be a magyar embereknek, hogy az édesapja kőbányájából hány milliárd forintért rendelnek követ állami finanszírozású projektekhez! Miniszterelnök úr! Ideje tisztázni, hogy miért van az, hogy minél jobban gazdagodnak az ön családtagjai, annál rosszabbul élnek a magyar emberek. Miniszterelnök úr! Még kér a nép.”

Tiborcz István, a miniszterelnök vejének vagyona idén lépte át a 100 milliárdos álomhatárt, de hamarosan ismét nagyot szakít, ha az állam megveszi az érdekeltségében tartozó cégtől azokat az irodaházakat a Dürer Parkban és a Kopaszi-gáton, amelyeknek felvásárlására  előszerződést kötött. És ez csak egyetlen kedvező üzlet a sok közül, ami Orbán köreihez köthető.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.