Matolcsy György kritizálta a kormány népesedési politikáját

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 6.

Belpol

És nem is csak azt.

Matolcsy György jegybankelnök a novekedes.hu-n közölt rövid írásában arról értekezik, Magyarország miért nem tudott lépést tartani az elmúlt 30 évben a térséggel: röviden azért, mert rossz válaszokat adtunk a kihívásokra.

2010 óta jobb a helyzet, „sok mindent megértettünk, de nem mindent, ami a sikeres felzárkózáshoz szükséges.“

Már „értjük a pénz világát,“ „kiszámítható pénzügyi környezetet tartunk fent“, és "már számolunk az Amerikai Birodalom helyi érdekeivel, kivédjük az Unió túlzásait, falat húzunk a nemkívánatos migráció elé, régiós szövetséget építünk a V4 csoporttal, elismerjük Oroszország helyét Európában, a keleti nyitással összekötjük térégünket Kínával és Ázsiával.“

De a lényeg most jön.

Amit még mindig nem értünk:

"Kevésbé értjük azonban a technológia új kihívásait. Még nem értjük, hogy teljes versenyképességi fordulat nélkül a hozzánk érkezett import tőke csak szigetként működik tovább, mert nincs hová kötődnie."

"Nem értjük, hogy a világ élvonalába /első 200 közé/ tartozó egyetemek nélkül az új technológia nem képes tartósan mozgatni a felzárkózást. Amint azt sem értjük, hogy az állami egészségügy mai működésével nem lehet népesedési fordulatot elérni."

false

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).