Matolcsyék több mint félmilliárdot költöttek külföldi irodákra, most bezárják az összeset

  • narancs.hu
  • 2019. május 4.

Belpol

Mert elérték a velük szemben támasztott célokat.

Mintegy 400 millió forintot fizetett ki a Magyar Nemzeti Bank külföldi irodáinak bérleti díjára, közel 189 milliót pedig 15 külföldön dolgozó munkatárs bérére - idézi az mfor.hu Matolcsy György válaszát egy írásbeli kérdésre.

A jegybank 2015-ben Hamburgban és Párizsban, 2016-ban Rómában, 2017-ben New Yorkban nyitott irodát.

Áprilisban azonban bejelentették, hogy június 1-ig mind a négyet bezárják, állítólag azért, mert "az irodák a velük szemben támasztott célokat elérték, az MNB munkatársai aktív szereplőivé váltak az adott térségek rendezvényeinek és haszonélvezői az onnan származó új ismereteknek."

"Az így létrehozott kapcsolati háló kellően megerősödött ahhoz, hogy az irodák munkatársai ugyanezt a munkát az MNB budapesti központjából folytassák."

Az mfor szerint a külföldi kaland összköltsége még emelkedhet, mivel az irodák bezárása folyamatban van, és az alkalmazottak elhelyezése is pénzbe kerül.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.