Megduplázódtak Schmidt Mária juttatásai, az alapítványába meg ötmilliárdnyi közpénzt öntöttek

  • narancs.hu
  • 2019. július 1.

Belpol

Mindez történelmiesített propagandára ment.

"Tavaly 47,2 millióról 97 millióra nőttek Schmidt Mária főigazgató juttatásai a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapitványban (KKETTKK)" - írja a Népszava.

A Terror Házát is üzemeltető szervezet napokban megjelent meszámolója szerint azonban nemcsakSchmidt Mária járt jobban: a közalapítvány bevétele is gyarapodott:  5,2 milliárdról 5,4 milliárdra nőtt.

A szervezet a központi költségvetésből 4,5 milliárd forintot kapott, az államközeli támogatások a lap összegzése szerint pedig elérik az 5 milliárd forintot is.

A Népszava cikke sorra veszi, honnan érkeztek a legnagyobb támogatások és megrendelések:

  • a listát az EMMI vezeti: 2,8 milliérdot fizetett Schmidtéknek (I. világháború "kitörésének " száz éves évfordulója, az 1956-os és a Gulág-emlékév, Kertész Imre Intézet megalapítása)
  • Külgazdasági és Külügyminisztérium: Visegrádi 4-es (V4) elnökséghez kapcsolódó programok (1,5 milliárd:
  • a Miniszterelnökség százmilliókat adott "működtetésre, feladatellátásra”.
  • A Moltól 3,2 milliót kaptak a Petőfi-díj átadójára.
  • A holokauszt-emléknapot százezres tételekkel támogatta a Nemzeti Kulturális Alap, a fővárosi és terézvárosi önkormányzat.
  • Az adók 1%-ból kb. 1 millió forintjuk jött össze.

A közhasznúságot alátámasztanód úgy vélik, hogy a közalapítvány:

„biztosítja a kulturális javakhoz való hozzáférést és így a közművelődést, továbbá elősegíti a természeti, társadalmi, művészeti, kulturális és tudományos összefüggések kutatását, megértését, nyomon követi azok jelenkori változásait és folytonos művelődésre ösztönöz”.

Őfelsége sírrablója - Hízik Schmidt Mária birodalma

Ömlik a közpénz Schmidt Máriához és közalapítványához: az 56-os emlékévet levezénylő, a „halszagú Magyarországért" is felelős Terror Háza-igazgató I. világháborús kormánybiztos lett, és újabban nemcsak Kertész Imre emlékének őrzőjeként, hanem a Petri György-hagyaték gondozójaként is fellép.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.