Megvan Karácsonyék kommunikációs főnöke

  • M. L. F.
  • 2020. január 13.

Belpol

A budapesti városháza a magánszektorból igazolt kommunikációs igazgatót, a szakember korábban az RTL Klub, majd még a tévé fideszes felvásárlása előtt a TV2 kommunikációs főnöke volt.

Az ACG nevű reklámügynökségtől érkezik Karácsony Gergely tavaly októberben megválasztott főpolgármester kommunikációs igazgatója a városházára. Információink szerint Rényi Ádám kinevezése már megtörtént, a hivatalos titulusa: kommunikációs igazgató.

A Főpolgármesteri Irodán fog dolgozni, a Narancs.hu úgy tudja cikkünk megjelenése után nem sokkal hivatalosan is bejelentik a szakember kinevezését. Forrásaink szerint egy külön stáb fog alá tartozni, több igazolás is hátra van még az általa vezetett csapatba.

Rényi Ádám

Rényi Ádám, a főváros új kommunikációs igazgatója

Fotó: Facebook/Rényi Ádám

Rényi 2018 májusában csatlakozott az ACG-hez, előtt egy PR-ügynökségnél, az Uniomediánál dolgozott. 2007 és 2010 között volt a piacvezető tévétársaság, az RTL kommunikációs vezetője, majd egy évig, 2011-ig a TV2-nél töltött be hasonló posztot (mint ismeretes, a német tulajdonosok 2013 végén váltak meg a médiacégtől, egy ideig a menedzsment vette a nevére a vállalatot, majd 2015 elején került kormányközelbe, amikor Andy Vajna érdekeltségébe került).

Rényi francia és kommunikáció szakon végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, dolgozott többek között a Playboynál főszerkesztő-helyettesként, de megfordult a Viasat3-nál is.

Úgy tudjuk, a közeljövőben további kinevezések várhatóak, rövidesen kiderül például, ki felel a fővárosi cégek kommunikációs ügyeiért is.

Figyelmébe ajánljuk

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.

Trump, a nagy béketeremtő?

Bár a gázai háborút sikerült leállítani, a Trump-féle „peace deal” valójában ott sem egy békemegállapodás, legfeljebb egy keretterv. Ukrajna esetében viszont Trump még a béketerv precíz kiszabásáig sem jutott el.

Vadászok, kergetők, árulók

Nyíltan támogatja a Magyar Önvédelmi Mozgalom a Mi Hazánk céljait – kérdés, hogy a Fideszt is kiszolgálják-e. Az utóbbi időben sokan léptek be a szervezetbe. Egyes tagok úgy vélik, hogy a mozgalomra túl nagy hatást gyakorolnak a pártok.