Deviáns viselkedésmintákat mutat be követendőként, például az egyéjszakás kalandot, a vedelést és a tiszteletlenséget másokkal szemben – többek között ezt állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a TV2 Kísértés című műsoráról.
Az NMHH szerint a Kísértésben szexuálisan túlfűtött játékok láthatók, amelyek a testiséget emelik ki, ily módon a műsor „aláássa az elköteleződést, a monogám párkapcsolatok jelentőségét, a tradicionális családmodell szerepét, továbbá azt az üzenetet közvetíti, hogy mindenki elcsábítható, csak jól kell kinézni hozzá”. „Az adások számottevő részét bizonyos testrészek premier plánban való szerepeltetése tette ki. A mell-fenék-láb triumvirátusa gyakran uralta a képernyőt zenei aláfestéssel és lassításokkal tarkítva” – fogalmaz a tanulmány.
A műsorban párok és kísértők szerepelnek, utóbbiak megpróbálják szétválasztani előbbieket.
„Habár kiemelésre méltó tulajdonságokkal nem rendelkeztek a párok, a kísértők náluk is sablonosabb karaktereknek bizonyultak, elsősorban a külsőségük számíthatott a kiválasztásuk során. A srácok kigyúrt, tetovált »nőcsábászok« voltak, akiknek elsődleges ismertetőjele – az iskolázottság vagy műveltség helyett – a bicepszük mérete és rajongásuk a szex iránt. A lány kísértők tökéletesen kiegészítették őket, bár esetükben a testépítés helyett a testmódosítás – elsősorban a száj- és mellplasztika – és a minél kevesebbet takaró ruhadarabok kapták a reflektorfényt” – állapítja meg a tanulmány. Arra is kitér, hogy „a kinézetük alapján kiválasztott szereplőket mi sem jellemezte jobban, minthogy többükről is kiderült, hogy a testükből élnek (OnlyFans, örömlány), míg az egyik párról nyilvánosságra hozták, hogy tartalomgyártók voltak az OnlyFansen”.
A médiahatóság olcsó trükköknek nevezi azokat a fogásokat, amelyekkel a műsor nézettségét próbálták növelni: ilyen fogás a fedetlen keblek mutatása, vagy a lány-lány, lány-férfi-lány csókolózós jelenet.
A tanulmány címe: A Kísértés című műsor és a valóságshow-kban bemutatott romantikus kapcsolatok problémái, és egy Máté evangéliumából származó idézettel kezdődik: „Jaj a világnak a kísértések miatt, hiszen szükségesek a kísértők, de jaj annak az embernek, aki által a kísértés megtörténik!”
Bírságot nem szabott ki a hatóság, mert a műsor nem sértette meg a korhatár-besorolásra vonatkozó előírásokat, de a Telex szerint, amely szemlézi a tanulmányt, érdemes odafigyelni az ilyen közleményekre, mert a nézők közül sem mindenki a felhőtlen szórakozás céljából kapcsolja be a tévét. Például a Sztárban sztár műsorában nőnek öltözött férfiak és férfinak öltözött nők miatt 322 bejelentés érkezett a hatósághoz.