Menetrend szerint elindult a Békemenet

  • narancs.hu
  • 2021. október 23.

Belpol

Ákos dala szólt, a vonulók Gyurcsány Ferencet szólongatták.

Elindult a Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) szervezte Békemenet a Műegyetemtől szombat délután.

Az MTI beszámolója szerint a menet indulása előtt a Szabadság híd budai hídfőjénél egy Csepel teherautó platójáról Csizmadia László, a CÖF-CÖKA vezetője az összegyűlt tömegnek azt mondta: „készek vagyunk együtt” az európai zsidó-keresztény civilizáció megvédésére.

A résztvevők egy kifeszített molinó mögött sorakoztak fel, amelyen Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök arcképe, egy 2006-os lovasrohamot ábrázoló fotó és a „Soha többé!” szöveg szerepel.

A HVG szerint ahogy elindult a menet,  Kovács Ákos Ilyenek voltunk című száma szólt hangszórókból, a tömeg pedig azt skandálta, hogy „Gyere ide, Gyurcsány!”.

 
A menetet nyitó molinó.                                             Fotó: Sióréti Gábor
 

 

A Békemenet – a szervezők korábbi közlése szerint – a Műegyetemtől a „2006-os terror” útvonalán halad az Andrássy út és a Bajcsy-Zsilinszky út sarkára. Ezen a helyszínen mond ünnepi beszédet Orbán Viktor miniszterelnök.

 
 
 

 

 
 

 

 
 
 

 

 
Fotók: Sióréti Gábor
 

 

A rendezvényre felhívó Facebook-posztban a CÖF–CÖKA elnöksége azt ajánlja a résztvevőknek, akiket „szellemi honvédőknek” nevez, hogy használjanak maszkot. A vonulók az 1956-os forradalomra emlékeznek a 65. évfordulón, valamint a megtorlásra, 235 ártatlan civil kivégzésére, és a hazából elűzött kétszázezer magyarra. A szervezők deklarálták, hogy emellett „emlékeztetni akarunk a gyurcsányi 2006. október 23-i államterrorra, amikor az ünnepségről távozó békés tömegre lovasattakot vezényeltek, gumilövedékkel lőttek, vízágyúztak, csontot törtek, viperával náspángoltak. 1956-hoz hasonlóan vér folyt a pesti utcán.”

A megszólított exminiszterelnök Facebook-bejegyzésben reagált a megemlékezésre, és azt is leírja, szerinte mi történt 2006. október 23-án:

Ilyen volt a Békemenet a Szabadság hídon az MTI felvételén (fotó: Czeglédi Zsolt):

Okt?ber 23. - B?kemenet

 
 

 

 
Ünnepi szelfi.      Fotó: Sióréti Gábor
 

 

 
Géniusz.        Fotó: Sióréti Gábor
 

 

 
Fotó: Sióréti Gábor
 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.