Fekáliával kenték össze, majd kővel dobták be Jávor Benedek irodájának ablakát

  • narancs. hu
  • 2018. október 9.

Belpol

Elege lett Jávor Benedeknek a szarkenésből, a kővel doblásából és a többiből.

"Szóval akkor most elég volt. Orbán és üzletfelei tényleg nem értik, hogy a gyűlöletkeltő, a poltikai haszon érdekében minden gátlást levetkőző politika, amit a tevékenységük fősodrává tettek, merre viszi a magyar társadalmat" - háborog keddi Facebook-posztjában Jávor Benedek európai parlamenti képviselő.

Ahhoz már kezdett hozzászokni, hogy "Mocskos hazaáruló!", "Megölünk, szemét!" cetliket dobálnak a postaládájába, de idén tavasszal szintet lépett a szemétkedés. Először az iroda utcáról elérhető postaládájába pakoltak emberi ürüléket. Az elmúlt egy hónapban aztán kétszer már bemásztak az épület kertjébe, és az iroda ablakát kenték be szarral (gratulálok azoknak, akik ezzel foglalják el magukat szabadidejükben - vagy ez a munkájuk?) - sorolja a politikai ellenszenv kétes megnyilvánulásait. De úgy tűnik, ez sem volt elég. Ma reggelre kővel dobták be az iroda ablakát.

Az EP képviselő természetesen feljelentést tesz a rendőrségen, bár eredményre nem igen számít. Jelezné, hogy nem ijedt meg ettől. Viszont világossá szeretné tenni, hogy "ez messze nem róla szól".

Úgy véli, nagy a baj. Barátilag megkéri tehát Orbán Viktort, Gulyás Gergelyt, Rogán Antalt meg a többieket, hogy "nagyon alaposan gondolják át, hogy pontosan meddig szeretnék elvinni ezeket az embereket?

Felemelíti az Ujhelyi Istvánt ábrázoló bábu budapesti köztéri akasztását, és Hadházy Ákos kertjének lerohanását. De felháborítónak tartja azt is, hogy azért szúrják ki egy panziós kocsijának kerekét, mert szállást mer adni néhány, a magyar állam által hivatalosan befogadott menekültnek.

Az európai szocialisták frakcióvezetőjénél is kiverte a biztosítékot Ujhelyi „felakasztása"

Udo Bullmann szerint mindez a Fidesz agresszív politikájának köszönhető. Teljesen lesújtott és megdöbbentett annak a Fideszhez és Orbán Viktorhoz hű szélsőjobboldali szervezetnek az akciója, akik múlt héten Ujhelyi István MSZP-s politikust ábrázoló bábut akasztottak fel - nyilatkozta Udo Bullman, az európai szocialisták frakcióvezetője.

Jávor végül csak annyit kérdez, hogy ki és mi lesz a következő? Kövel dobják, akasztják, szarral keni, az előszobáig mennek vagy még tovább?  Vajon hol van a határ, amikor már  elégedetten hátradőltök, mondván végre sikerült tematizálni a közgondolkodást?

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.