Munkások képeivel demonstrált a Jobbik a Karmelitánál

  • narancs.hu
  • 2024. január 29.

Belpol

A párt a külföldi vendégmunkások Magyarországra telepítése ellen akarna fellépni.

Kivételesen nem a Momentum, hanem a Jobbik tartott demonstrációt hétfőn a Karmelita kolostornál: a párt képviselői száznál is több portréfotót erősítettek a Miniszterelnökség épülete előtt már nagyon régóta kitett kordonra. Az akció célje az volt, hogy tiltakozzanak a vendégmunkások tömeges Magyarországra telepítése ellen. A képek a kirúgott munkásokat jelképezik a párt szerint.

 
A demonstráció
Fotó: Balazs BELI / Jobbik-Konzervatívok / Facebook
 

 

A párt közleménye szerint a Fidesz  „a nemzet ellen cselekszik, amikor főként Ázsiából munkások százezreit telepíti az országba, akik elveszik a magyarok munkáját, ahogy megtették Makón, Gyöngyösön és Salgótarjánban.”

A párt szerint a folyamat másik hatása, hogy az érkezők letörik az egyébként is alacsony béreket, és “megváltoztatják Magyarország kulturális egységét.” A párt hozzátette, több hasonló akcióval is készülnek.

A külföldi munkavállalók ideiglenes érkezése Magyarországra több szempontból is az idei politikai szezon slágertémájának tűnik: egyrészt azért, mert tényleg érdekes látni, ahogy a 2015 óta vállaltan idegengyűlölő féltő kormány hirtelen különféle egzotikus helyekről telepít be vendégmunkásokat az országba, másrészt azért, mert nagyjából a teljes ellenzékből előhozta a mostanra általánossá vált xenofóbiát is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.