Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményeztek az ellenzéki képviselők, hogy az Országgyűlés mihamarabb döntsön Svédország NATO-csatlakozásának ratifikálásáról. Levelükben arra kérik Kövér László házelnököt, hogy február 5-ére, azaz jövő hétfőre hívja össze a parlamentet.
Ilyenkor ha a képviselők egyötödének összejön az aláírása, akkor a házelnöknek kötelező kiírnia a rendkívüli ülést, és mivel az MSZP kezdeményezéséhez csatlakozott a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum és a Párbezéd is, így ezzel nem lesz gond. A házelnöknek a házszabály szerint az javasolt, hogy legkésőbb a felkérést követő nyolc napon belül hívja össze az Országgyűlést.
Az persze kérdés, hogy a Fidesz mennyire lesz hajlandó bármiféle gesztusra, hiszen eddig is volt már rendkívüli ülés, és eddig is azzal oldották meg, hogy nem mentek rá be, amitől automatikusan határozatképtelenné válik az országgyűlés.
A török parlament múlt kedden szavazta meg az északi ország csatlakozását. Ezzel Magyarország lett az utolsó NATO-tagállam, amelyik még nem hagyta jóvá a skandináv ország belépését a katonai szövetségbe, bár értelmezhető okot egyetlen politikus sem mondott azzal kapcsolatban, hogy mi ennek az oka.
Orbán Viktor, aki többször is hangsúlyozta, nincs együttmozgás a törökökkel, most már azt ígérte, hogy az első adandó alkalommal lezárják itthon is ezt a kérdést. Tulajdonképpen ez az első adandó alkalom.
Az ülésen a tervek szerint a DK egyik törvényjavaslatát is tárgyalnák, amely a párt szerint a magyar munkavállalók védelmét biztosítaná, és szigorúbb engedélyeztetési eljárásokat, valamint fokozott munkaügyi ellenőrzéseket írna elő az akkumulátorgyáraknak. Ugyancsak napirendre vennék a Momentum méltóságteljes életvégi döntésről szóló határozati javaslatát is.