Nem vesznek részt a XVIII. kerületi Brassó Utcai Általános Iskola pedagógusai a január 23-án induló országos sztrájkban – írja a hvg.hu az iskola közleménye nyomán.
„Számunkra az ellehetetlenített sztrájktörvény (az óráink felét meg kell tartanunk, és ha nincs elég ember, akkor fel kell függesztenünk a sztrájkot) miatt ez a megmozdulás immár hitelét vesztette, nem értünk el vele semmilyen célt, semmilyen észszerű lehetőséget nem ad a tiltakozásunk kifejezésére, a tárgyalások megindítására” – indokolják közleményben.
Az iskola dolgozói úgy vélik, több oka is van annak, ami miatt értelmetlen a sztrájk. Ezek közé tartozik, hogy.
- nem kezdődtek el a tárgyalások a követeléseikről,
- esély sem látszik arra, hogy a normális oktatási rendszert, a törvényességet tiszteletben tartaná a kormány,
- a pedagógus társaik kirúgásáról semmilyen tárgyalás nem indult,
- fizetett kormányzati hangadókkal pocskondiázzák a munkájukat, a létüket, az emberi mivoltukat,
- „söpredéknek”, „senkiházinak” nevezik a tanítványaikat az adójukból fizetett közmédiumokban,
- ellehetetlenítik, más pályára kényszerítik az oktatásban részt vevőket.
Véleményük szerint annyit értek el, hogy Orbán Viktor miniszterelnök január 12-e reggelére rendeletet hozott arról, hogy a sztrájk jelenlegi (értelmetlen) formájában törvényes, a polgári engedetlenség pedig törvénytelen.
„Mi úgy érezzük, hogy ez a fenyegetettség, fenyegetés, bizonytalanságban tartás az emberi mivoltunkat, az önbecsülésünket veszi semmibe. Nem vagyunk hajlandók a kormány, a miniszterelnök, az oktatásért (?) felelős miniszter, a tankerületi igazgató rendeletben meghozott engedélye szerint tiltakozni”
– magyarázzák a közleményben.
A Brassói utca pedagógusok szerint az engedetlenségük kifejezésének csak akkor van értelme, ha minél többen teszik, vagy ha tömegesen elhagyják a pályát, írja a hvg.hu.