A meddőségi kivizsgálások jobb elérhetősége érdekében még ebben az évben nyolc meddőségkezelési szakambulanciát hoznak létre az országban, és bővül azon gyógyszerek köre, amelyeket 100 százalékos társadalombiztosítási támogatással írhatnak fel a kezelésben részt vevőknek – jelentette be a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára szerdán Budapesten.
A Szent János Kórház Meddőségi Centrumában tartott sajtótájékoztatón az MTI tudósítása szerint Takács Péter azt mondta, az ellátásokat modernebbé teszik a legfrissebb nemzetközi trendeknek megfelelően. Az államtitkár szerint a rendszert úgy alakítják ki, hogy minimalizálják azon embriók számát, amiket végül nem ültetnek be, és ehhez igazították a finanszírozást is. A kormány célja, hogy minden vágyott gyermek megszülethessen – mondta az államtitkár.
Az állam nagyjából másfél éve vette át a teljes lombikbébi-szektort, azóta beültetést csak állami intézetekben végezhetnek. Az átalakítás feje Vesztergom Dóra nőgyógyász-endokrinológus lett, aki nem mellesleg Novák Katalin köztársasági elnök sógornője. Az ő feladata volt az ágazati-szakmai koncepció kialakítása, a finanszírozás megszervezése, az ellenőrzés és az adatszolgáltatás is, korábban azt mondta, évi 2400-ról 4500-ra emelkedhetne a lombikbébik száma.