Nyolcmilliárdot kap a MÁV-Start a költségvetésből

  • narancs.hu
  • 2019. november 1.

Belpol

A döntés okát a rendelet nem részletezi. Csak úgy.

Költségtérítési elszámolás jogcímén 8,105 milliárd forintot kap a költségvetésből a MÁV-Start – ez derült ki az október 31-én megjelent kormányhatározatból.

Az összeget 15 napon belül az állami vasúti személyszállító rendelkezésére kell bocsátani, de elegendő 2020 végéig kifizetni. A döntés okát a rendelet nem részletezi.

Épp néhány órával a kormánydöntést megelőzően, valamiért a MÁV szükségesnek tartotta közzétenni, hogy szeptemberi összesítésük szerint a jegy nélkül utazók 300 ezer kiszabott bírság után 5,8 milliárd forinttal tartoznak a társaságnak – írja a Népszava.

A tartozásból mintegy 586 millió forint menetdíj. A pótdíj és egyéb költségek meghaladják az 5,2 milliárd forintot. A MÁV-Start 2014 és 2018 között 288 ezer esetben lépett fel jegy nélküli utazás vagy más szabályszegés miatt mintegy 93 ezer utassal szemben. Közülük 18,5 ezren halmoztak föl négy vagy annál több bírságot. A büntetésekből négy év alatt a menetdíjak 540 millió forintot, a pótdíjak 2,3 milliárd forintot tettek ki. A majdnem 2,9 milliárd forintnyi bírságból 2018 végéig 331 millió forintot sikerült behajtani – áll a közleményben.

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.