Orbán: Megerőszakolnak, ha nem vagyunk hajlandóak befogadni a migránsokat

  • 2017. szeptember 18.

Belpol

Aki nem vesz részt a nemzeti konzultáción, az…

Ma kezdődött a 2018-as választások előtti utolsó őszi parlamenti ülésszak. Orbán Viktor nyitóbeszéde természetesen bővelkedett sorosozásban, kijelölve a választási kampány kommunikációjának irányát: a fő ellenség még mindig Soros György és Brüsszel. Meg a felénk tartó menekültek milliói.

A Fidesz–KDNP néhány napja tartott frakcióülésén kimondták, hogy Magyarország legégetőbb problémája

jelenleg és továbbra is a menekültválság.

Orbán mostani beszédében sikernek értékelte, hogy a kvótaellenes narratívával még mindig a kormány határozza meg a közbeszédet, és nem sikerült az ellenzéknek fordítani. Mint mondta: ezen később sem szándékoznak változtatni.

A miniszterelnök szerint egy

új világrend lép életbe, világmértékben rajzolódnak át a hatalmi vonalak,

ez az átrendeződés, a népmozgás pedig Európát is elérte és próba alá vette: „A népvándorlás egybeesik az iszlám világoffenzívájával (…) Amit eddig láttunk, csak a bemelegítés volt” – mondta a migrációról. Majd egy NATO-jelentésre hivatkozva azt mondta, hogy 2020-ig 60 millió ember mozdul meg Afrikából, döntően Európa felé.

Féljetek és rettegjetek! – erre képes a kormánymédia

No meg hazudni, akkor is, amikor már rég leleplezték őket. Ezzel a címlappal jelenik meg a héten Orbán Viktor kedvenc hetilapja, a Demokrata. A gonoszul a primer félelem- és gyűlöletkeltésre alapozó uszító címlapok sorából mégis kiemelkedik ez az alkotás.

„Az elhibázott brüsszeli bevándorláspolitika következménye a közbiztonság drámai esése, a terrorcselekmények mindenhetessé válása” – figyelmeztetett Orbán.

Beszédében a kormányfő két pólusra osztotta az országokat: az egyik a bevándorlóországok, a másik a nem bevándorlóországok csoportja. Előbbiek helyeslik a migránsok, a bevándorlók, a honfoglalók és az inváziós népcsoportok betelepedését, összetételükben pedig már most csökkent a keresztények száma.

Magyarország azonban az utóbbihoz tartozik, ragaszkodik az identitásához, életformájához, biztonságához. „Mi magyar Magyarországot akarunk, és európai Európát is szeretnénk” – folytatta Orbán, aki szerint e kérdésen múlik az egész unió jövője. A kötelező betelepítési kvótával azonban Brüsszel nem akarja tiszteletben tartani Magyarország akaratát, és „megerőszakolnak, ha nem vagyunk hajlandóak befogadni migránsokat” – mondta.

Orbán Viktor szerint ez Soros György és a tenyeréből evő brüsszeli bürokraták terve, így aki nem akarja ezt,

annak részt kell venni a következő nemzeti konzultáción.

Amúgy minden rendben van, csökkent az államadósság, nőtt a gazdaság, emelkedett a foglalkoztatottak száma, a munkanélkülieké pedig csökkent. „Sikerült a munkaalapú társadalom felépítése (…) Összességében a második negyedév adatai alapján azt látom, hogy egyre több embernek megéri dolgozni Magyarországon.”

Orbán Viktor nem feledkezett meg a sportról sem. Elmondása szerint

Budapest „belépett a globális sportnagyvárosok világába”

a vizes- és a cselgáncs-vb megrendezésével, és hazánk – egy foci-világbajnokságon kívül – bármilyen sporteseményt képes lenne megszervezni.

A két sportesemény nagyszerű sikereiről írtunk például itt, itt vagy éppen itt.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.