Orbán nyilatkozott Magyar Péterről, de nem mondta ki a nevét

  • narancs.hu
  • 2024. április 24.

Belpol

A miniszterelnök azt ismételgette, hogy a legfőbb ügyésznek hisz, majd azt, Magyar Péter a baloldal belügye.

Kivételesen nyilatkozott az újságíróknak, így a Telex munkatársának is Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, miután a kereskedelmi és iparkamara rendezvényén beszédet mondott. A videón egy női hang azt kérdezi az autóból kiszálló, gombolkozó miniszterelnöktől, miért nem hirdetik meg a kampányeseményeit, mire Orbán Viktor széttárja a karját, és azt mondja, itt vagyok.

A kormányfő hallotta azt a hangfelvételt, amelyet Magyar Péter készített, ezen Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter azt mondja, hogy Rogán Antal miniszter belenyúlt a Schadl–Völner-ügy ügyészségi irataiba. Polt Péter erről korábban azt mondta, nyom nélkül nem lehet manipulálni az ügyészség iratait. 

A kérdésre, mit szólt a hangfelvétel hallatán, a miniszterelnök úgy felelt: 

„Amit a legfőbb ügyész. Elhiszem, amit mond. ”

A kérdésre, hogy ezek szerint Varga Judit nem mondott igazat azon a felvételen, Orbán megismételte, hogy elhiszi, amit a legfőbb ügyész mond erről. Egy kérdéseire válaszolva azt mondta, Rogán Antallal sem beszélt erről, meg sem kérdezte, mert a legfőbb ügyésznek hisz.

Beszéd közben olykor mosoly bujkált a szája szögletében.

„Nem, mert a legfőbb ügyésznek hiszek. Azért választottuk meg. Tudják, a parlament választja a legfőbb ügyészt, a legnagyobb felhatalmazással. Közbizalmi állás. Amit a legfőbb ügyész mond – amíg a bíróság azzal ellenkezőt nem állít –, addig én a legfőbb ügyésznek hiszek” – mondta Orbán Viktor.

„Miért ne lenne?” – kérdezett vissza arra a kérdésre, megvan-e még a bizalma Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter iránt, aki Magyar Péter jó barátja volt. – „Szegény Gergő erről nem tehet. A Gergőnek van baja, mert megműtötték, és nehezen mozog. Az komoly baj”.

Orbán hozzátette, Gulyás ajánlotta Fidesz-tagnak „az igazságügyi miniszter férjét” – a nevét nem ejtette ki –, de „ez nem érinti az ő munkáját, mert a bizalom a munkából fakad”.

Orbán Viktor a Magyar Péterre vonatkozó további kérdésekre azt felelte, baloldali belügynek tartja a felbukkanását, majd a baloldal elrendezi a dolgot. „Az én nézőpontomból a baloldalon minden párt egyforma, háborúpártiak, és áskálódnak Magyarország ellen Brüsszelben, ezért az én munkámat ez nem befolyásolja. Mehetek?” – kérdezte végül erélyesen, és ment is.

Arra a kérdésre, hogy a költségvetés mostani helyzetében felelős döntés volt-e a reptérvásárlás, már nem válaszolt. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.