Magyar népszerűségét is méri valaki, nem a kormány

  • narancs.hu
  • 2024. április 24.

Belpol

Az az egyik kérdés, ki védi jobban a családi értékeket: Orbán Viktor, Gyurcsány Ferenc vagy Magyar Péter?

Közvélemény-kutatást készíttet valaki az Amarone Kft. megbízásából. A 444-hez eljutott egy beszélgetés, amelyből kiderül, mi mindenre kíváncsi a kérdező.

Az első kérdés az, hogy a válaszadó vagy családtagja nem dolgozik-e valamelyik újságnál, rádiónál, hírportálnál vagy a politikában. Kíváncsi a felmérés arra, mit gondol a megkérdezett, mi Magyarország legfontosabb problémája, és mi az, amitől leginkább tart a családja, milyen a vagyoni helyzete, és milyenek szerinte az ország gazdasági kilátásai.

Értékelni kell politikusokat is 1-től 4-ig terjedő skálán. A listán Magyar Péter, Márki-Zay Péter, Gyurcsány Ferenc, Karácsony Gergely, Vitézy Dávid, Orbán Viktor, Toroczkai László, Dobrev Klára, Szentkirályi Alexandra, Donáth Anna szerepel, illetve Soros György és Alex, valamint az Ellenzéki összefogás.

A közvélemény-kutatás kíváncsi a választási hajlandóságra, mit gondol a választó a főpolgármester-jelöltekről, Karácsony Gergely eddigi munkájáról, hajléktalanságról, forgalomról, környezetszennyezésről, a brüsszeli konzervatív konferencia ügyéről. Szóba kerül Orbán Viktor teljesítménye, a kegyelmi ügy, háború és béke, illegális migráció, határvédelem.

A kérdésre, hogy a családi értékeket ki védi jobban, csak három lehetőség közül lehet választani: Orbán Viktor, Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter.  

A Telex megkérdezte a közvélemény-kutatásról a Kormányzati Tájékoztatási Központot, ahonnan az a válasz érkezett, hogy a kormány nem rendelt meg semmi ilyesmit. 

A lap emlékeztet, hogy februárban az Amarone Kft.-hez tartozó Call Express kérdezte az emberek véleményét arról, a kegyelmi ügy miatt le kell-e mondania Novák Katalin köztársasági elnöknek. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.