Orbán újabb gazdaságvédelmi intézkedéseket jelentett be

  • narancs.hu
  • 2020. december 19.

Belpol

Felére csökken a helyi iparűzési adó, a gyereket nevelők lakásfelújítási hitelt vehetnek fel.

Orbán Viktor szombaton kora délután Facebook-oldalán jelentette be a kormány legújabb intézkedéseit, amelyet a Gazdaságvédelmi Akcióterv kiegészítéseként hoztak meg.

A miniszterelnök négy intézkedésről számolt be:

  • a családok és vállalkozások hitelfizetési moratóriumát fél évvel, július elsejéig meghosszabbítják; ez automatikusan hosszabodik, a bankját csak annak kell felkeresnie, aki ennek ellenére is fizetni kívánja a hitelét,
  • a járványügyi intézkedések miatt ideiglenes bezárásra kényszerült vállalkozásokat decemberben és januárban a bérköltségek kétharmadának elengedésével és átvállalásával támogatja a kormány; ezt pedig a vendéglátóhelyek, szállodák, és az idegenforgalom  mellett kiterjesztik a magántulajdonú buszos vállalkozásokra is,
  • a kis- és középvállalkozások, valamint az egyéni vállkozók helyi iparűzési adóját január 1-től felére csökkentik; a 25 ezer fő alatti települések kormányzati támogatásban részesülnek, a nagyobb települések önkormányzatainak helyzetét pedig majd áttekintik,
  • végül a gyereket nevelő és gyereket váró családokat 6 milió forintig kedvezményes, maximum 3 százalékos  kamatozású, lakásfelújítási hitellel segítik, amelyből 3 millió forint vissza nem térítendő támogatás, ami a felújítás végével vehető igénybe, és automatikusan csökkenti a hitel összegét.

 

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.