Magyarországon a turizmus az egyik legsikeresebb nemzetgazdasági ágazat, mert az ország az egyik legbiztonságosabb Európában - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Turizmus Summit 2018 konferencián.
Ne feledjük, Orbán Ráhel kedvenc iparága a turizmus, részt is vesz az iparág irányításában, és Mészáros Lőrincnek is komoly érdekeltségei vannak az iparágban, van szállodalánca, és a fél Balaton is az övé immáron.
Orbán Viktor úgy vélekedett: a turizmusban sikeres vállalkozó szükségszerűen hazafi, a turizmus a pénzkeresetnek az a formája, ami egyben hazaszeretet is. A miniszterelnök elmondta, a turizmus mára a bruttó hazai termék (GDP) valamivel több mint 10 százalékát adja, 400 ezer embernek ad munkát. A tavalyi év minden idők legjobb éve volt a turizmusban, és az idei év is hasonló, vagy nagyobb sikerekkel kecsegtet - tette hozzá.
Kis migránsozásra is futotta azért. Orbán szerint ugyanis Magyarország ma erős ország, méretét meghaladó sikerekre képes országot láthat benne aki rá tekint. Egyre többen kíváncsiak az országra, elismerik, mert vannak fiatal vállalkozók, akik sikereket érnek el, nem csak itthon, hanem külföldön is - mondta. Kitért arra is, hogy Magyarország bekerült az Európa jövőjéről szóló viták sűrűjébe, ahol vannak a bevándorláspártiak és a bevándorlás-ellenesek. Magyarország a függetlenségével meg akarja őrizni a kulturális örökségét és életmódját - szögezte le.
Orbán Viktor elmondta, hogy a gazdasági eredményeknek köszönhetően Magyarországnak már nemcsak a szabadsága, hanem az ereje is megvan arra, hogy az idegenforgalomban is újjáépítsenek, amit lehet. Az ágazatban sokan külföldi tapasztalatokkal is rendelkeznek, ami "jól van így" - fogalmazott a miniszterelnök. Arra biztatta a szakmában dolgozó fiatalokat, hogy szerezzenek tapasztalatokat, nem elfeledve, hogy van egy hazájuk, ahová hazatérhetnek, ahol hasznosíthatják azokat. Itt pedig arra emlékeztetnénk az olvasót, hogy a saját lábán álló Orbán Ráhel egy méregdrága svájci egyetemen tanult turizmust, majd hazatért Magyarországra.
A kormányfő szerint érdemes támogatni az ágazatot és a turizmusban dolgozókat, az eredmények megerősítik ezt. Az idén a kormány rekordösszegű támogatást nyújtott, és a tervek szerint jövőre is fog nyújtani - közölte.
A terv az, hogy az ágazat hozzájárulása a GDP-hez 2030-ig a mostani 10-ről 16 százalékkal emelkedjen.