Pintér: "Eddig ismeretlen szervezet" gerjeszti a Pegasus-botrányt

  • narancs.hu
  • 2021. július 21.

Belpol

Írásbeli kérdésekre válaszolt Pintér Sándor, már kezd kirajzolódni a nagy nemzetközi összeesküvés.  

Több ellenzéki képviselő is írásbeli kérdéssel fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez az izraeli Pegasus kémszoftverrel történt megfigyelési botránnyal kapcsolatban. Egy nemzetközi újságírócsapat munkája nyomán ugyanis kiderült, magyar újságírókat, üzletembereket, kormánykritikus közéleti szereplőket figyelhettek meg a Pegasus programmal, amelyet a gyártó cég kizárólag kormányoknak ad el. 

Szél Bernadett arra volt kíváncsi, hogy magyar részről ki vásárolta meg a szoftvert, és mely belügyi, vagy nemzetbiztonsági szervek vettek részt az illegális megfigyelésekben; Mesterházy Attila MSZP-s képviselő pedig azt kérdezte, hogy Pintér tudott-e erről. 

Pintér mindkettejüknek ugyanazt a kormányzati sablonválaszt írta

"Magyarország demokratikus jogállam, s mint ilyen, minden személy esetében minden időben a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt és jár el. Magyarországon a leplezett eszközök alkalmazására feljogosított állami szerveket kormányzati és kormányzattól független intézmények rendszeresen ellenőrzik. Kijelentem: 2010. május 29. óta a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok illegális megfigyelést nem folytattak és nem folytatnak. Kiijelentésem a lefolytatott ellenőrzések eredményei alátámasztják."

Emellett nekik is azt ajánlotta, hogy a konkrét kérdéseket kész az országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának zárt ülésén megválaszolni, ami azért külön vicces, mert a Fidesz-frakció már előre közölte, hogy nem tartja ezt indokoltnak, és nem kíván rajta részt venni, magyarul az ülés határozatképtelen lenne.  

Az LMP-s Hohn Krisztinának és Ungár Péternek viszont Pintér még egy bekezdéssel megtoldotta a válaszát. A képviselők azt kérdezték, hogy kivizsgálják-e, hogy milyen szervezetek kémkednek a magyar politikusok és közéleti szereplők után, Pintér pedig erre azt írta: 

"A Belügyminisztérium a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján egy - eddig ismeretlen szervezet által - nemzetközileg gerjesztett botrányt feltételez, melynek középpontjában nem Magyarország titkosszolgálatai állnak."

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.