Magyar Nemzet: Január-februárban lehet a népszavazás

  • narancs.hu
  • 2021. július 21.

Belpol

A kormánypárti lap máris tudni véli az időpontot. 

A kormánypárti Magyar Nemzet arról ír, hogy értesülései szerint

jövő januárban, legkésőbb februárban kerülhet sor az Orbán Viktor által szerdán bejelentett népszavazásra.

A lap szerint az időpont oka az országos népszavazás legkorábbi megszervezhetőségén túl az, hogy az áprilisi, országgyűlési választás előtt több mint 41 nappal kell lezajlani a népszavazásnak.

Mint arról beszámoltunk, Orbán szerdán délelőtt "gyermekvédelmi" népszavazást jelentett be, amelyben öt kérdést tennének fel: 

  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetők legyenek nemátalakító kezelések?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?
  • Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?

Mivel emiatt lehetővé vált országos népszavazási kezdeményezés benyújtása, Karácsony Gergely budapesti főpolgármester és ellenzéki előválasztási miniszterelnök-jelölt ellenzéki pártokkal közösen szintén beadott öt népszavazási kérdést, amelyek a következők: 

  • Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés helyezze hatályon kívül a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványról, a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány részére történő vagyonjuttatásról szóló 2021. évi LXXXI. törvényt?
  • Egyetért-e Ön azzal, hogy koncessziós szerződés keretében gazdasági társaságnak ne legyen átengedhető magyarországi gyorsforgalmi út üzemeltetése?
  • Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarország csatlakozzon az Európai Ügyészséghez?
  • Egyetért-e Ön azzal, hogy minden hatvan év fölötti, magyarországi lakóhellyel rendelkező személy ingyenesen legyen jogosult SARS-CoV-2 neutralizáló antitest kimutatására alkalmas tesztre?
  • Egyetért-e Ön azzal, hogy az álláskeresési járadék folyósításának leghosszabb időtartama 270 nap legyen?

Karácsony azt is mondta, mivel valószínűleg az Orbán által kezdeményezett teljesen felesleges népszavazás meg lesz tartva, azt gondolják, hogy akkor már legyen értelme is, és kerüljenek fel a fontos kérdések is a szavazólapra, legyen 10 kérdés, az emberek pedig nyugodtan szavazzanak nemmel Orbán kérdéseire, és igennel az övéire. 

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Fleck Zoltán: Nem erőszakról beszéltem, hanem arról, hogy nem fogadunk el egy nyilvánvaló csalást

Az ELTE jogi karának oktatója az egyik Tisza Sziget rendezvényén arról beszélt, hogy Sulyok Tamás talán nem a győztes pártot kérné fel a kormányalakításra. Jó egy hónappal később maga a köztársasági elnöktől kapott választ, Bayer Zsolt pedig gyalázkodó publicisztikában szállt bele. De mit gondol a jogtudós: forradalom kell, vagy békés átmenet? Interjú Fleck Zoltán jogász, szociológus egyetemi tanárral.

Múzeum Hatvanpusztán

Egy-két ezer ember tüntetett Hatvanpusztán szombat délután. A rendszert biztosan nem döntik meg ezzel, de legalább szívtak egy kis friss levegőt. De mennyi legyen a belépő a jövőre megnyitó Korrupció Múzeumba?