Plakátletépő mozgalmat hirdetett Hadházy Ákos

  • narancs.hu
  • 2023. november 26.

Belpol

Eltávolítja a nemzeti konzultáció utcai hirdetéseit. Szerinte ez nem hőstett, hanem a minimum.

Leszedi az utcán a nemzeti konzultáció legújabb plakátjait Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő.

Az ellenzéki politikus a közösségi oldalán közzé tett videóban arról beszél, hogy az újabb kormányplakátok fasiszta jellegű propagandakampányt jelenítenek meg közpénzből. Az világos, hogy eddig nem sikerült megállítani az ilyen kampányokat, mégis mindenkit arra biztat, hogy a környezetében látott hirdetéseket rongálja meg. Ez a tett, ha másra nem is, arra jó, hogy ne kelljen szégyenkezni és azt gondolni, hogy „némán nézzük ezt a gyalázatot”.

Hadházy emlékeztet, ez a kampány orosz franchise alapján zajlik. Vlagyimir Putyin elnököt említi, aki, amikor már gondban volt, belső ellenségeket keresett, és a valódi ellenzéki politikusokat hazaárulónak nevezte. 

„Egy plakát rongálása nem bűncselekmény, lehet, hogy szabálysértés, de olyan időket élünk, amikor bizonyos szabályokat muszáj áthágni” – mondja a felvételen Hadházy. Szerinte ez azért megengedhető, mert a kormány is megsérti a jogállam alapjait, többek között ezekkel a plakátokkal.

A filmet hirdető poszt szerint  „letépni egy propagandaplakátot nem hőstett, ez a minimum, amit megtehetünk a Fidesz legújabb, ocsmány húzása ellen.”

A képviselő szerint Ursula von der Leyennek is meg kellene értenie, hogy ahol a kormány adófizetői pénzből folyamatosan politikai kampányt folytat, ott nem lehet demokratikus a választás. Ha pedig az európai uniós választás Magyarországon nem demokratikus, az az egész európai választás hitelességét kérdőjelezi meg.

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.