Soros miatt szállt bele Orbánba a neves történész

  • narancs.hu
  • 2017. március 14.

Belpol

Visszás, hogy a magyar miniszterelnök háborút hirdet Soros ellen, holott korábban a tőzsdeguru kezéből evett.

Háború a nyugat ellen című publicisztikájában szedi le a keresztvizet Orbánról és a többi Soros-ellenes kelet-közép-európai vezetőről Ian Buruma, USA-ban élő holland történész. Buruma szerint a Soros által is támogatott civil szervezetek elleni hecckampány Magyarországon indult, de idővel a lengyel és a román kormánypárt is hasonló húrokat kezdett pengetni.

„A nyugat valóban egzisztenciális fenyegetettség alatt áll, de nem a bevándorlók, az iszlám vagy a Soros által pénzelt NGO-k miatt. A nyugat legveszélyesebb ellenségei azok, akik gyakran a megmentéséről szónokolnak: Orbán, Franciaországban Marine Le Pen, Hollandiában Geert Wilders, Kaczyński vagy Trump” – írja a szerző a Project-Syndicate véleményoldalon.

Buruma úgy látja, a mai Nyugat-ellenes hangok kísértetiesen hasonlítanak azokhoz, amelyekről az 1930-as évek végén Kolnai Aurél magyar származású filozófus könyvet is írt. Aggasztó, hogy ezúttal Amerikában és Nagy-Britanniában sem látszódik a nyugati értékrend megerősödése.

A szerző megjegyzi, hogy a Nyugat-ellenes lázadás fő célpontjaként kijelölt Soros György bőkezűségét a 90-es évek elején Orbán is élvezte, amikor a Soros Alapítvány ösztöndíjasaként tanult Oxfordban. „Most – beleharapva a kézbe, amelyből egykor maga is evett – Soros transznacionális birodalmát a magyar identitásra leselkedő ördögi veszélynek állítja be” – olvasható a cikkben.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.