Szijjártó szerint „történelmi tapasztalataink” miatt, pragmatikusan haverkodunk az oroszokkal

  • MTI/narancs.hu
  • 2018. június 6.

Belpol

Visszautasítja, hogy ez túlzott oroszbarátság lenne.

Magyarország soha nem bontotta meg az EU egységét, és elfogadhatatlannak tartja, hogy a történelmi tapasztalataiból adódó pragmatikus álláspontja miatt túlzott oroszbarátsággal vádolják – mondta Szijjártó Péter külügyminiszter kedden a Phoenix német közszolgálati televíziónak.

Ez a kettős mérce megnyilvánulása – tette hozzá, megjegyezve, hogy a szankciók közepette „a felszín alatt” nagyon szoros kapcsolatok épültek ki német és orosz vállalkozások között.

Megjegyezte, sok közös pont van Magyarország és Németország közt a migrációs válság megítélésében, de Magyarország elutasítja a kötelező elosztást, és nem enged abból, hogy a biztonság a legfontosabb.

Szijjártó Heiko Maas német külügyminiszterrel

Szijjártó Heiko Maas német külügyminiszterrel

Fotó: Hayoung Jeon/MTI/EPA

Hangsúlyozta, hogy Magyarország elutasítja a szolidaritás fogalmának „szelektív, diszkriminatív” értelmezését, és nem tudja elfogadni azt a nézetet, amely szerint a határok védelme nem a szolidaritás kifejezése.

Magyarország minden rendelkezésre álló eszközzel és hatalmas anyagi ráfordítással védi határát, hogy ne vándoroljanak be tömegek illegálisan, és ezzel Németországot, Ausztriát és a skandináv országokat is védi. Akik illegálisan próbálnak átlépni a magyar határon, mindazok 90 százaléka valójában Németországba akar eljutni – emelte ki a miniszter.

Nem szabad megengedni, hogy a biztonság szempontja háttérbe szoruljon, és soha nem lehet elérni a menekültek kötelező elosztását tartalmazó megállapodást, mert Magyarország ezt elutasítja – mondta Szijjártó Péter az interjúban, amelyből a Phoenix késő esti adásában sugároztak részleteket.

A televízió portáljáról teljes egészében elérhető interjúban a „Stop Soros” törvénytervezettel kapcsolatban kiemelte, hogy számolnia kell a következményekkel annak, aki megsérti a magyar nemzetbiztonsági érdekeket. Számolnia kell a következményekkel azoknak a szervezeteknek is, amelyek támogatják a határok megsértését és az illegális migrációt, vagy megpróbálnak menedékjoghoz juttatni olyan embereket, akik nem jogosultak erre – mondta Szijjártó Péter.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.