„Bajnai Gordon semmit sem tanult és semmit sem változik. Ma is mentegetőzik, tagad és képtelen felelősséget vállalni a saját tetteiért. Miután hivatalos Facebook-profilján megosztotta, megköszönte és »csodásnak« nevezte azt a képet, ahol a miniszterelnök fejével focizik, most megint úgy tesz, mint aki ott se volt és semmi köze az egészhez. Ugyanúgy, ahogy azt már számos alkalommal tette, például amikor a szövetségeseivel a magyar politika egyik legocsmányabb és legagresszívebb akcióját követték el és a gyűlölettől megvadulva egy Orbán Viktort ábrázoló hungarocell szobrot döntötték le, a szobrot lefejezték, késsel döfködték és akkor is a miniszterelnök fejét rugdosták. Sem a stílus, sem a szereplők nem változnak a bukott baloldalon” – írja egyedi stílusában Selmeczi Gabriella.
Figyelmébe ajánljuk
Amikor munkaidőben képviselőjelöltként kampányol a Békés megyei "főispán" – most éppen pedagógusnapon
Miért lenne ciki a Fidesznek egy orosz ügynök, ha amúgy is ugyanazt mondják?
Georg Spöttléről csak az nem sejthette, hogy orosz érdekeket képvisel, aki egy percet sem látott a tevékenységéből. Ez mégsem akadályozza meg például a külügyminisztert a jó viszonyban, hiszen véletlenül ő is mindig ugyanazt az érdeket képviseli, mint ami Putyiné.
Ilyen lett volna David Lynch netflixes projektje
Egykori operatőre beszámolója szerint az Unrecorded Night a Lost Highway – Útvesztőbenhez és A sötétség útja – Mulholland Drive-hoz hasonló misztikus, Los Angelesben játszódó film készült volna.
Vajon mit szól hozzá Vanda, a vidéki leszbikus hentes, hogy Budapesten róla beszélgetnek?
Két óra X
Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.
Megtörtént események
- - turcsányi -
A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.
Élet-halál pálinkaágyon
Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.