Több mint 11 ezer ukrán menekült érkezett Magyarországra csütörtökön

  • Narancs.hu/MTI
  • 2022. december 2.

Belpol

Ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást 175 embernek állítottak ki.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) tájékoztatása szerint az ukrán-magyar határszakaszon 5302-en léptek be csütörtökön Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 5837-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek.

A beléptetettek közül a rendőrség 175 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes. Nekik ezen időtartamon belül fel kell keresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon azt közölte, hogy vonattal csütörtökön 146 ember, köztük 38 gyermek érkezett Budapestre az ukrajnai háború elől menekülve. Mint írták, a BRFK a Készenléti Rendőrséggel segíti az Ukrajnából vonattal érkező menekülteket. A feladatokban támogatást nyújt a Budapesti Polgárőr Szövetség is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Ha nem tudnak megállapodni a pártok a főpolgármesterrel, a BKV-t, a BKK-t is törölhetik a cégjegyzékből

Lassan két hónapja törvénytelenül működnek a fővárosi önkormányzat cégei, mert a Fővárosi Közgyűlés tagjai nem küldenek új tagokat a május végén megszűnt felügyelőbizottságokba. A Tisza Párt a főpolgármesterre hárítja a megoldást, ahogy Vitézy Dávid frakciója is, de ők részt vennének a jelölésben. A Fidesz, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt nem közölte mi a szándéka, míg a DK kiáll a főpolgármester mellett a jelöltállításban. Mivel felügyelőbizottságok nélkül nem működhetnek tovább a cégek, a cégbíróságnak törvényességi felügyeleti eljárást kell indítani, aminek a vége a BKV, a BKK, a főváros fürdőit, közműveit és vagyonát kezelő cégek törlése, megszüntetése lehet.

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.