Több mint 1,5 millió forint jutalmat kapott tavaly a Klebelsberg Központ vezetője

Belpol

A Momentum politikusa Hajnal Gabriella fenyegető levele ellenére hozta nyilvánosságra az információt.  

1,7 millió forint – ennyi motivációs elismerést kapott a Klebelsberg Központ (KK) vezetője, Hajnal Gabriella a tavalyi év végén, az intézmény ezt a „saját költségvetésében keletkezett bérmegtakarítás” terhére fizette kineki.

Csütörtökön Hajnal Gabriella közleményben fenyegette meg jogi lépések kilátásba helyezésével Tóth Endre momentumos országgyűlési képviselőt, aki ennek ellenére péntek reggel nyilvánosságra hozta a KK első emberének jutalmazását a Facebookon. Az ellenzéki párt oktatáspolitikusa csütörtöktől folyamatosan osztja meg a nyilvánossággal azokat az adatokat, amelyek arról számolnak be, hogy – a tanárokkal ellentétben – a Klebelsberg Központ és a tankerületek vezetői mekkora jutalmakat vihettek haza tavaly karácsony előtt.  

Friss Facebook-bejegyzésében Tóth azt írta: „Az elnök asszony (Hajnal Gabriella - a szerk.) nagyon nem boldog, hogy ez most kiderül. Sőt, szerinte ezt nem is szabadna publikálni. Tegnap el is küldte a fenyegető közleményét, hátha visszariadok a megosztástól. De ez a húzás nem jött be.”  

A Momentum parlamenti képviselője szerint közérdekű adatokról van szó, így a nyilvánosság elől nem lehet eltakargatni. Majd arra emlékeztetett, hogy az elmúlt tíz hónapban szinte mindent megtett a KK és az ország területén működő hatvan tankerületi központ, hogy kamu indokokkal húzzák az időt.

Ahogy a Narancs.hu is többször megírta, a tankerületi központok álságos módon arra hivatkoztak, hogy az „adatkérés határidőben való megválaszolása veszélyezteti a veszélyhelyzettel összefüggő koordinációs és adminisztrációs feladataik ellátását.” Mindezt akkor, amikor nem volt online oktatás és érdemi járványügyi védőintézkedés sem.

Friss posztjában Tóth Endre hozzátette: senki nem kifogásolná az oktatásirányításban kiosztott jutalmakat, ha tisztességesen keresnének a pedagógusok, ha nem lenne óriási tanárhiány, ha nem a szülőknek kellene alapvető cikkeket megvásárolni az iskolába, ha lenne pedagógiai szabadsága a tanároknak és ha javulnának a magyar diákok PISA teszteredményei. Ám erről szó sincs.

„A legszebb az egészben, hogy nem is Hajnal Gabriella kapta a legmagasabb jutalmat. Nála jóval magasabb összegek is hullottak tankerületi igazgatók pénztárcáiba. Na de erről majd vasárnap bővebben” – fejezi be pénteki posztját Tóth Endre.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.